Żużel. Myślał o tym od trzech lat. Janowski odkrywa kulisy hitowego transferu

Powrót Macieja Janowskiego do SGB Premiership jest jednym z hitów transferowych na Wyspach Brytyjskich. Wrocławianin nie ukrywa, że ten ruch spowodowany jest wypełnieniem wolnych miejsc w kalendarzu.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Maciej Janowski WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Maciej Janowski
Maciej Janowski w ostatnich latach ograniczał się do występów w dwóch ligach - w PGE Ekstralidze oraz w szwedzkiej Bauhaus-Ligan. Swój kalendarz uzupełniał startami w Speedway Grand Prix oraz turniejami krajowymi, jak chociażby PGE IMME, Złoty Kask, czy Indywidualne Mistrzostwa Polski.

Brak dzikiej karty na przyszłoroczny cykl mistrzostw świata spowodował, że Janowski zdecydował się na powrót do ligi brytyjskiej. Jego nowym klubem został beniaminek Oxford Spires.

Janowski w rozmowie z serwisem RedBulla przyznał, że stęsknił się za jazdą w Anglii.

- O powrocie na Wyspy myślałem na poważnie tak naprawdę od trzech lat. Na pewno duży wpływ na to, że właśnie teraz podjąłem tę decyzję, miał fakt, że wypadłem z cyklu Speedway Grand Prix. W moim kalendarzu nie może być zbyt wielu pustych miejsc, więc zdecydowałem się wrócić. Jestem bardzo podekscytowany. Zima minie na pewno szybciej, bo z dużymi nadziejami będę czekał na nowy, pełen wyzwań sezon - dodał żużlowiec.

Zespół z Oxfordu ma na swoim koncie kilka tytułów Drużynowego Mistrza Wielkiej Brytanii. W przyszłym sezonie Janowski będzie stanowił o sile beniaminka SGB Premiership, a u jego boku pojadą również: Nicolai Klindt, Chris Harris, Rohan Tungate, Lewis Kerr oraz Charles Wright i Ashton Boughen.

- Wielu fachowców podkreśla, że jazda tam może pomóc w poprawieniu techniki. Nauki nigdy dość. Ja zawsze z wielką pokorą podchodzę do tego, co już potrafię i z dużą nadzieją, że ciągle mogę się czegoś nauczyć. Wierzę, że powrót do ligi brytyjskiej da mi pozytywnego kopa i otworzy jakiś fajny rozdział w mojej karierze - skomentował.

Czytaj także:
- Wszczepili mu sztuczne biodro. Kilka miesięcy później został mistrzem świata
- Wyświadczyli ligowemu rywalowi ogromną przysługę. Na tym transferze mogą dużo zyskać

ZOBACZ WIDEO: Nowy system rozgrywek. Czy w PGE Ekstralidze pojawią się etatowi rezerwowi?


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy Maciej Janowski będzie w TOP 5 brytyjskiej Premiership?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×