Żużel. Taką strategię obrali w GKM-ie. To ma dać upragnione play-offy

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Max Fricke na prowadzeniu
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Max Fricke na prowadzeniu
zdjęcie autora artykułu

Po sezonie 2023 w ZOOleszcz GKM-ie doszło do małego przewietrzenia kadry. Czy dwa transfery i formacja obcokrajowców złożona wyłącznie z Australijczyków da grudziądzanom awans do upragnionych play-offów?

W tym artykule dowiesz się o:

Ocenę siły ZOOleszcz GKM-u Grudziądz przeprowadził portal WP SportoweFakty.

***

OBCOKRAJOWCY

To właśnie ta formacja została wymieniona. Nowymi twarzami zostali Australijczycy: Jason Doyle oraz Jaimon Lidsey. O ile w przypadku pierwszego z wymienionych można być raczej spokojnym o wysokie zdobycze punktowe, tak młodszemu z nich zdarzała się passa bardzo słabych występów. Być może lekiem na obudowę będzie właśnie zmiana barw klubowych. Do kompletu GKM "dorzucił" trzeciego Australijczyka, znanego już w Grudziądzu Maxa Fricke'a. Być może tercet ten nie wygląda na najsilniejszy w lidze, jednak z pewnością będą co do niego spore oczekiwania.

Ocena: 4

POLACY

Pod uwagę bierzemy wyłącznie Wadima Tarasienkę. Rosjanin z polskim paszportem udowodnił w tegorocznej kampanii, że PGE Ekstraliga wcale nie jest dla niego zbyt wysokim progiem. Oczywiście, zdarzały mu się słabsze występy, jednak należy pamiętać, że w rozgrywki wszedł dopiero od połowy sezonu, a wcześniej nie mógł brać udziału w zawodach. Teraz są przesłanki za tym, by sądzić, że rok 2024 będzie jeszcze lepszy.

Ocena: 4 U24

Przed Kacprem Pludrą piekielnie trudne zadanie. Młody zawodnik otrzymał jednak olbrzymi kredyt zaufania od szefostwa GKM-u Grudziądz. Ci w pełni powierzyli mu rolę zawodnika do 24. roku życia, nie kontraktując nikogo do walki o skład. Czy słusznie? Okaże się w trakcie sezonu, jednak co do dyspozycji Pludry są pewne znaki zapytania. Rok 2023 zakończył ze średnią 1,393 pkt/bieg, jednak warto pamiętać, że teraz odpadną mu biegi juniorskie, w których przeważnie zdobywał kilka punktów. W przyszłym sezonie poprzeczka będzie postawiona jednak znacznie wyżej.

Ocena: 3

JUNIORZY

Siła tej formacji znacznie obniżyła się po zakończeniu wieku młodzieżowca przez Kacpra Pludrę. Co prawda po wypożyczeniu do Sparty Wrocław do GKM-u powraca Kevin Małkiewicz, jednak warto mieć na uwadze fakt, że mowa o wciąż młodym zawodniku, od którego nie można wymagać wielu zdobyczy punktowych. Mimo tego powinien być wsparciem dla reszty zespołu, jednak nie tak wielkim, jak Pludra w sezonie 2023.

Ocena: 3+

Zobacz także: Na tej giełdzie transferowej też się zadziało Były mistrz świata wraca do roli menadżera

ZOBACZ WIDEO: Rekordowy budżet Apatora. Ile brakuje torunianom do walki o mistrzostwo?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
zgłoś błądZgłoś błąd w treści
Komentarze (0)