Żużel. Prezes PSŻ-u wierzy w dobry wynik drużyny. Ta osoba ma to zapewnić

- Mamy świetnego trenera, który potrafi stworzyć powtarzalny tor - powiedział Jakub Kozaczyk. Działacz żużlowy opowiedział również o oświetleniu stadionu oraz sponsorze tytularnym zespołu ze stolicy Wielkopolski. Zdradził także swój cel.

Mateusz Kmiecik
Mateusz Kmiecik
Aleksandr Łoktajew WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Aleksandr Łoktajew
Poznański klub w sezonie 2023 zajął ostatnie miejsce w pierwszej lidze, jednak dzięki rezygnacji Trans MF Landshut Devils ze startów na tym szczeblu rozgrywkowym, Wielkopolanie otrzymali drugą szansę.

Jednym z najważniejszych wymagań, jakie musieli spełnić, było zapewnienie oświetlenia na Stadionie POSiR Golęcin. Przez jakiś czas wydawało się, że nie uda się tego wykonać, jednak ostatecznie powstanie tymczasowa konstrukcja. Jakub Kozaczyk potwierdził, że umowa jest podpisana i najpewniej powstanie 12 masztów o wysokości 12 metrów.

- Aczkolwiek mecze Speedway 2. Ekstraligi  odbywają się w dzień. Czy jest ono potrzebne, to już pytanie do włodarzy? Niemniej jednak istnieje taki wymóg licencyjny i tego się trzymamy - powiedział prezes InvestHousePlus PSŻ-u w rozmowie z Radiem Poznań.

ZOBACZ WIDEO: Nowy przewodniczący GKSŻ. Krzysztof Cegielski wielokrotnie ścierał się z Ireneuszem Igielskim

Nie jest jeszcze za to znany sponsor tytularny poznańskiej drużyny. Włodarz poinformował o prowadzeniu rozmów z firmami i niedługo powinniśmy poznać ostateczną nazwę zespołu. Sam klub z kolei musiał zawiązać spółkę, gdyż po przejęciu pierwszej ligi przez Ekstraligę Żużlową, nie mógł startować w rozgrywkach jako stowarzyszenie.

Kozaczyk wspomniał także o kontrakcie telewizyjnym w Speedway 2. Ekstralidze, który obowiązuje do końca sezonu 2024 i pomału negocjowane są nowe warunki z potencjalnym nadawcą. - W tej chwili wpływy z telewizji się bardzo znikome i wynoszą rocznie 150 tysięcy złotych, co tworzy dużą przepaść pomiędzy pierwszą ligą a PGE Ekstraligą - zaznaczył.

W Poznaniu pomału wszyscy myślą już o nadchodzących rozgrywkach. Prezes PSŻ-u wierzy w dobry wynik zespołu. - Mamy świetnego trenera, który potrafi stworzyć powtarzalny tor. Ten owal już jest gotowy, a nie tak jak w zeszłym sezonie, gdy był przygotowywany w marcu. Teraz wiosną wystarczy tylko wpuścić równiarkę i chłopaki od razu będą mogli trenować - przyznał.

W stolicy Wielkopolski na początku listopada powstała akademia żużlowa, a jej koordynatorem został Adam Skórnicki. Młodzież szkoli również Marcel Kajzer. Działacz zdradził, że "Akademia Skorpiona" otrzymała około 50 zgłoszeń, a w tej chwili istnieją dwie grupy ćwiczeniowe. Zapewnił on, że adepci będą mieli zapewniony sprzęt do treningów na torze - Moim celem jest posiadanie w zespole wychowanka - podsumował Jakub Kozaczyk.

Czytaj także:
Przez wojnę w Ukrainie musiał zawiesić karierę. Wszystko zmieniło się dzięki Polakom
Żużel. Największą konkurencją Unii jest... Janusz Kołodziej? "Tak to wygląda"

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy PSŻ w ciągu pięciu lat pojedzie mecz ligowy z wychowankiem w składzie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×