Żużel. Nicki Pedersen podjął decyzję. 13 zawodników z powołaniami do kadry

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Anders Thomsen i Nicki Pedersen
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Anders Thomsen i Nicki Pedersen
zdjęcie autora artykułu

W czwartkowe popołudnie Duński Związek Motorowy ogłosił decyzje Nickiego Pedersena dotyczące powołań do tamtejszej kadry narodowej na sezon 2024. Były mistrz świata w swoim składzie umieścił siedmiu seniorów i tylu samo juniorów.

W ubiegłym roku temat powołań do duńskiej reprezentacji narodowej rozgrzewał środowisko, które zastanawiało się, czy Nicki Pedersen zdecyduje się na umieszczenie w zestawieniu samego siebie.

Tym razem jeżdżący menedżer duńskiej reprezentacji nie powołał Nickiego Pedersena do kadry. W seniorskim zestawieniu znalazło się siedmiu zawodników, którzy zostali podzieleni na dwie grupy.

Pierwszą stanowić będą filary duńskiego żużla - Leon Madsen, Mikkel Michelsen oraz Anders Thomsen, a stawkę uzupełnił Rasmus Jensen.

Podobnie jak przed rokiem zdecydowano się na powołanie również grupy rezerwowego, w której znaleźli się Andreas Lyager, Mads Hansen i Benjamin Basso. Zabrakło miejsca m.in. dla mistrza i wicemistrza Danii do 21. roku życia, czyli Emila Breuma i Esbena Hjerrilda, którzy rozpoczynają przygodę z seniorskim speedwayem.

W młodzieżowym zestawieniu pojawił się debiutant - Mikkel Andersen.

Reprezentacja Danii w sezonie 2024 Główna drużyna Leon Madsen Mikkel Michelsen Anders Thomsen Rasmus Jensen

Sub-Elite Team Andreas Lyager Mads Hansen (u24) Benjamin Basso (u23/24)

Youth National Team Jesper Knudsen (u21) William Drejer (u21) Nicolai Heiselberg (u21) Bastian Pedersen (u21) Villads Nagel (u21) Mikkel Andersen (u21)

Czytaj także: 1. Stracił życiową szansę odmawiając polskiemu klubowi. Miał inne priorytety 2. Zabrakło mu wiary w samego siebie. W polskim klubie czuł się jak w domu

ZOBACZ WIDEO: PGE Ekstraliga planuje ważną zmianę w regulaminie. Najlepsze kluby będą miały kłopoty?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty