Żużel. Wzorowa jazda Fricke'a. Tak na dystansie wyprzedził m.in. Bewleya [WIDEO]

Max Fricke to jedna z największych gwiazd Premiership. W ubiegłym roku ścigał się w niej w barwach Leicester Lions. W domowym meczu z Belle Vue Aces australijski zawodnik pokazał próbkę swoich umiejętności w jeździe na dystansie.

TJ
Max Fricke WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Max Fricke
Sezon 2023 w lidze brytyjskiej nie okazał się dla Leicester Lions satysfakcjonujący, bo rzutem na taśmę straciło miejsce w fazie play-off i jazdę w Premiership zakończyło na piątym miejscu. W trakcie trwania rundy zasadniczej zespół z Beaumont Park pokonał u siebie w czerwcu triumfatora tej części zmagań i zarazem ówczesnego obrońcę tytułu mistrzowskiego - Belle Vue Aces.

Czerwcowe spotkanie zakończyło się wynikiem 52:38 dla Lwów, a prawdziwą wisienką na torcie dla nich okazał się wyścig zamykający zawody. Jechali w nim najlepsi zawodnicy obu drużyn, przy czym Max Fricke ze strony gospodarzy był do tego momentu niepokonany w czterech startach. Jego kolegą z pary był Chris Harris, z kolei rywalami Daniel Bewley i Brady Kurtz.

Po zwolnieniu taśmy w lepszym położeniu był duet Asów, które na prostej przeciwległej wyjechały na 5:1. Fricke wiedział doskonale, że jest szybki i że będzie atakować na trasie. Chwilowy moment zawahania się Kurtza na końcu pierwszego okrążenia pozwolił rodakowi go minąć. Następnie lider Leicester zaczął zbliżać się do Bewleya. Na trzecim kółku Fricke wyprzedził Brytyjczyka i nie dał mu już najmniejszego pola manewru do kontry. Spotkanie zakończył więc z kompletem 15 punktów.

Zobacz świetną jazdę Fricke'a na torze w Leicester w meczu z Belle Vue w 2023 roku:

CZYTAJ WIĘCEJ:
Ostatni bieg Protasiewicz wygrał, ale tak z awansu cieszyły się Wilki [WIDEO]
Próbka możliwości Jensena. Walczył z zawodnikami Orła do samej mety [WIDEO]

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy śledzisz żużlowe zmagania w Premiership?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×