Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Czarny sezon Czarnych Diabłów - podsumowanie sezonu w wykonaniu Lazura Ostrów

Przedsezonowe prognozy mówiły o tym, że może być to jedyny zespół, który będzie w stanie zagrozić Unii Tarnów. Jak się później okazało Lazur Ostrów doznał nie tylko sromotnych porażek, ale spadł do II ligi.
Dawid Bilski
Dawid Bilski

Zatrzymali trzon
Przed rozgrywkami 2009 w porównaniu do poprzednich doszło do kilku zmian w ostrowskiej drużynie. Zatrzymano jednak jej trzon w osobach Daniela Nermarka, Roberta Miśkowiaka, Adriana Gomólskiego i Chrisa Harrisa. Do Ostrowa na roczne wypożyczenie z Unibax-u Toruń trafił Karol Ząbik. Postawiono na sprowadzenie młodzieżowców Nicolaia Klindta i Patryka Pawlaszczyka, którzy mieli być silnym duetem. Zakontraktowano także innych juniorów, którym wróży się dobrą przyszłość - Josha Grajczonka, Larsa Daniela Gunnestada i Franka Fachera. Zimą głośno było o tym, że ostrowski klub, jako pierwszy w kraju podpisał umowę z jedną z kobiet ścigających się na żużlu - Nanną Jorgensen.

Fatalny początek
Już w inauguracyjnym meczu w Rzeszowie trener Jan Grabowski nie mógł skorzystać z usług tej dwójki Klindt-Pawlaszczyk. "Pacio" w marcu na crossie nabawił się uraz barku, a Duńczyk ... zaspał na samolot do Polski. W efekcie tego ostrowski zespół rozpoczął sezon od porażki.

Porażek w pierwszoligowej rywalizacji ostrowscy kibice mieli aż nadto. Kilka z nich było pechowych, gdy Lazur w ostatnich gonitwach mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Tak było w pojedynkach, z RKM-em ROW Rybnik w Ostrowie i zespołem GTŻ-u w Grudziądzu. Rywale zwyciężali zaledwie jednym "oczkiem".

Długo oczekiwane zwycięstwa
Na półmetku rundy zasadniczej ostrowska drużyna zasmakowała dopiero drugiego zwycięstwa. Zwycięstwo nad Lokomotivem odniesione zostało już pod wodzą Janusza Stachyry, który na stanowisku trenera zastąpił Jana Grabowskiego. Przed spotkaniem podpisano umowę o sponsoring z firmą Lazur. Dzięki temu, choć trochę miała poprawić się już wtedy trudna sytuacja finansowa KM-u.

Kilka tygodni później Lazur zrewanżował się za porażkę w Grudziądzu i w meczu z GTŻ-em na własnym wygrał i zainkasował także punkt bonusowy. Ta wygrana była bardzo cenna, bo gospodarze wystąpili bez kontuzjowanego lidera, Daniela Nermarka. Wówczas na 5. kolejek przed końcem pierwszego etapu rozgrywek ostrowianie mieli jeszcze duże szanse na znalezienie się w czołowej szóstce, co gwarantowało im bezpieczny ligowy byt. Niestety do końca rundy zespół Stachyry nie zapisał już na swoim koncie żadnego punktu i znalazł się na ósmej, ostatniej pozycji w tabeli I ligi.

Ten lipcowy mecz ...
Będąc przy sezonie zasadniczym nie można nie pominąć wydarzeń związanych z lipcowym meczem Lazura ze Startem Gniezno. Zawodnicy obu drużyn sprzeciwili się decyzji sędziego Marka Wojaczka i postanowili nie wystartować w meczu, swoją decyzję uzasadniając ciężkim stanem toru po opadach deszczu, niechcąc narażać swojego zdrowia. Oba kluby za takie decyzje swoich zawodników zostały ukarane obustronnym walkowerem a także karami finansowymi przez Główną Komisję Sportu Żużlowego. Grzywnymi ukarano także samych żużlowców.

Trudne przygotowania do spotkań o wszystko
Zajęte ostatnie miejsce w tabeli przez ostrowian oznaczać mogło tylko jedno - walkę o utrzymanie w I lidze z zespołem GTŻ-u. Nim do niej doszło w Klubie Motorowy nastąpiły zmiany w jego władzach . Powołany 22 sierpnia nowy Zarząd KM-u miał przeprowadzić zespół przez najważniejsze mecze sezonu. Zadanie to nie było łatwe, co powodowały narastające zobowiązania wobec żużlowców. Ci na przygotowanie się do dwumeczu z GTŻ-em żądali spłaty określonych kwot. Działacze KM-u robili, co mogli by w krótkim okresie czasu zdobyć określone środki, tak by zawodnikom nie przyszło na myśl odmówienie startu. Tak w trakcie sezonu postąpił Mads Korneliussen, który przed meczem w Rybniku nie otrzymując żądanej przez siebie sumy spakował swoje motocykle i opuścił park maszyn. Nie była to kwota duża. Duńczyk jednak już więcej okazji występu w barwach Lazura nie otrzymał, będąc zawieszonym.

W końcówce sezonu trener Janusz Stachyra nie mógł korzystać z usług Karola Ząbika, którego upadek wyeliminował podczas finału IMP w Toruniu. W ostatnim meczu rundy zasadniczej z Marmą Hadykówką niefortunny wypadek na pierwszej pozycji zanotował natomiast Adrian Gomólski. Zapowiadało się, że będzie to najlepszy mecz w wykonaniu 22-latka, bo wcześniej dowiózł do mety 2 "trójki". Uraz jednak zmusił go do przedwczesnego zakończenie sezonu.

O utrzymanie nie tylko na torze
Rywalizacja o to, kto spadnie bezpośrednio z I ligi trwała kilka tygodni, a jej areną był nie tylko tor żużlowy. Wszystko rozpoczęło od meczu w Ostrowie, gdzie miejscowi pokonali GTŻ 48:45. Po spotkaniu ostrowscy działacze złożyli protest, w którym domagali się odjęcia 6 punktów Rory'ego Schleina za to, że jego motocykl stał podczas trwania spotkania i jego zakończeniu poza obrębem parku maszyn. Arbiter zawodów Maciej Spychała przyjął protest i zweryfikował rezultat na 48:39 dla Lazura. Strona grudziądzka nie mogła pogodzić sie z taką decyzją i złożyła odwołanie od niej do GKSŻ-u. Jej władze jednak przed meczem w Grudziądzu podtrzymały werdykt sędziego i na rewanż ostrowianie jechali z 9 "oczkami" zaliczki. Już na po pierwszym swoim starcie kontuzja odnowiła się Danielowi Nermarkowi. Zdobywanie punktów na swoje barki wziął jednak świetnie spisujący się w drugiej fazie sezonu Robert Miśkowiak. Ważne punkty dorzucili Chris Harris i Daniel King. Zespół Stachyry przegrał 47:42, ale po zawodach wśród jego podopiecznych zapanowała radość, bo Lazur obronił się przed spadkiem do I ligi.

W Ostrowie rozpoczęto przygotowania do spotkań barażowych z Orłem Łódź. Jednak na kilka dni przed pierwszym starciem Trybunał Polskiego Związku Motorowego przyznał rację GTŻ-owi Grudziądz, który odwołał się od wcześniejszej decyzji GKSŻ. Tym samym wynik pierwszego meczu o 7. miejsce został przywrócony. Ta decyzja oznaczała, że to ostrowski zespół musiał opuścić szeregi I ligi, a do spotkań barażowych dopuszczono drużynę z Grudziądza. Sprawy tej jeszcze nie jest jednak koniec, bo Klub Motorowy złożył odwołanie do Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Władze KM-u domagają się zmiany wyniku barażu o siódme miejsce z drużyną GTŻ Grudziądz i przywrócenie zespołu do rozgrywek I ligi. W Ostrowie chcą dowieść, że racja jest po ich stronie.

Kto spełnił swoje zadanie?
Podsumowując sezon w wykonaniu ostrowskiej drużyny nie można pominąć postawy poszczególnych zawodników. Praktycznie nie można mieć zastrzeń tylko do dwójki z nich. Daniel Nermark pokazał, że nawet po powrocie po kontuzjach, które go nie omijały potrafi być równie skutecznym zawodnikiem. Robertowi Miśkowiakowi na dobre zrobił powrót na Wyspy Brytyjskie. W końcówce sezonu w Polsce popularny "Misiek" rzadko przegrywał biegi. Zawiódł Chris Harris, któremu zdarzało się zdobywać po 3-4 punkty w meczu.. Na minus należy zapisać postawę Pawlaszczyka. Rybniczanin po powrocie na tor po kontuzji startując pierwszy sezon poza swoim macierzystym klubem nie potrafił się odnaleźć. W kratkę jeździł inny młodzieżowiec Nicolai Klindt. Trochę więcej spodziewano się po postawie Karola Ząbika, któremu startu na zapleczu ekstraligi miały pozwolić się odbudować. Torunianin w drugiej części sezonu często mówił, ile pieniędzy zalega mu ostrowski klub. Pierwszy rok w gronie seniorów Adriana Gomólskiego, a zwłaszcza jego początek nie był udanym. To właśnie wymienieni wyżej zawodnicy mieli stanowić o sile ostrowskiej drużyny. Kibice sami powinni ocenić czy spełnili swoje role.

Jaka przyszłość żużla w Ostrowie?
Ta jak na razie nie jest widziana w jasnych barwach. KM nie przystąpi do rozgrywek ligowych w przyszłym sezonie, mając duże zobowiązania wobec zawodników i innych instytucji. Od kilku tygodni głośno jest o tym, że jego miejsce chce zająć będące w fazie powstawania stowarzyszenie ŻKS Ostrovia. Przed jego działaczami jeszcze wiele formalności do spełnienia. Pytanie tylko, czy władze polskiego czarnego sportu ŻKS-owi dają zielone światło, przymykając oko na zobowiązania KM-u. Na pewno dużym argumentem będzie to, aby z żużlowej mapy nie zniknął kolejny ośrodek, gdzie kibice żyją tym sportem pokazując to swoją obecnością na zawodach.

Wyniki Lazura Ostrów w sezonie 2009:

1. Kolejka - 5 kwietnia
Marma-Hadykówka Rzeszów - KM Lazur Ostrów 48:42

KM Lazur Ostrów:
1. Karol Ząbik (3,2,2,2,2) 11
2. Adrian Gomólski (0,-,-,0) 0
3. Daniel Nermark (2',2',3,2,1') 10+3
4. Robert Miśkowiak (3,3,d,1,3) 10
5. Chris Harris (3,2,1,2,0) 8
6. Karol Sroka (1,0,u,0,0) 1
7. brak zawodnika
8. Mads Korneliusen (1,1') 2+1

Marma-Hadykówka Rzeszów
9. Lukas Dryml (1',3,2,u,2) 8+1
10. Ales Dryml (2,1,1,1) 5
11. Maciej Kuciapa (1,3,3,3,3) 13
12. Charlie Gjedde (0,-,2',3, 1') 6+2
13. Mikael Max (2,1,3,3,0) 9
14. Dawid Lampart (3,1',0,0,1) 5+1
15. Mateusz Szostek (2') 2+1
16. Dawid Stachyra (u) 0

2. Kolejka - 13 kwietnia
Lazur Ostrów - PSŻ Poznań 57:36

Lazur Ostrów
9. Karol Ząbik - 13 (1,3,3,3,3)
10. Adrian Gomólski - 0 (0,-,0,-)
11. Daniel Nermark - 12+2 (2*,2*,2,3,3)
12. Robert Miśkowiak - 11+3 (3,3,1*,2*,2*)
13. Chris Harris - 9+1 (2*,3,2,2)
14. Patryk Pawlaszczyk - 3 (w,3,0,-,-)
15. Nicolai Klindt - 6+2 (3,1*,2*)
16. Daniel King - 3+1 (1,1*,1)

PSŻ Poznań
1. Norbert Kościuch - 5+1 (*2,1,0,-,2)
2. Łukasz Jankowski - 13 (3,0,3,6,1)
3. Zbigniew Suchecki - 4+1 (1,2,1*,0,0)
4. Daniel Pytel - 0 (0,-,-,-)
5. Rafał Trojanowski - 8 (1,2,3,1,1,0)
6. Adam Kajoch - 2 (2,0,0,0,-)
7. Grzegorz Stróżyk - 1 (1,0)
8. Mateusz Szczepaniak - 3+1 (1*,2,0)

3. Kolejka - 19 kwietnia
Start Gniezno - KM Lazur Ostrów 52:38

Lazur Ostrów
1. Karol Ząbik - 7 (0,2,2,2,1)
2. Daniel King - 2 (2,0,-,0)
3. Daniel Nermark - 9+1 (3,1*,0,3,2)
4. Robert Miśkowiak - 3 (0,2,1,0)
5. Chris Harris - 4+2 (1*,1,-,-,2*)
6. Patryk Pawlaszczyk - 4 (2,2,0,0,-)
7. Nicolai Klindt - 2+1 (1*,1)
8. Adrian Gomólski - 7 (1,2,1,3)

Start Gniezno
9. Dawid Cieślewicz - 8+2 (1,2*,2*,3,0)
10. Peter Ljung - 11+1 (3,3,3,1*,1)
11. Krzysztof Jabłoński - 13+1 (1*,3,3,3,3)
12. Mirosław Jabłoński - 6+1 (2,1,1,2*)
13. Krzysztof Słaboń - 11 (3,3,3,2,w)
14. Kacper Gomólski - 0 (0,0,-,w,-)
15. Filip Sitera - 3 (3,0,d)
16. Piotr Paluch - ns

4. Kolejka - 3 maja
Lazur Ostrów - RKM ROW Rybnik 44:45

RKM ROW
1. Mariusz Węgrzyk (3,2,1*,3,1*) 10+2
2. Marcin Rempała (2*,1*,2,0,1) 6+2
3. Denis Gizatullin (3,2,3,2,2) 12
4. Adam Pawliczek (1,0,-,-) 1
5. Ronnie Jamroży (w,3,1,2,0) 6
6. Michał Mitko (3,2,1,0,1) 7
7. Rafał Fleger (2*,w) 2+1
8. Andriej Karpov (t,1) 1

KM Ostrów
9. Robert Miśkowiak (1,2,w,3,2*) 8+1
10. Simon Stead (0,-,2,-) 2
11. Chris Harris (d,0,2*,0,-) 2+1
12. Adrian Gomólski (2,3,3,d,0) 8
13. Daniel Nermark (3,3,3,3,3) 15
14. Patryk Pawlaszczyk (1,1,1,0,-) 3
15. Nicolai Klindt (d,1,2,3) 6
16. Mariusz Staszewski (0) 0

5. Kolejka - 10 maja
Unia Tarnów - KM Lazur Ostrów 55:38

Unia Tarnów
9. Janusz Kołodziej (2,2,2,3,2*) 11+1
10. Jesper Monberg (1*,1,0) 2+1
11. Piotr Świderski (3,1,3,2,1) 10
12. Bjarne Pedersen (2*,3,2*,2*,3) 12+3
13. Sebastian Ułamek (0,2*,3,1,3) 9+1
14. Szymon Kiełbasa (0,2,2*,1) 5+1
15. Patrick Hougaard (2,3,1) 6
16. Jakub Jamróg ns

Lazur Ostrów
1. Robert Miśkowiak (3,0,0,-,1) 4
2. Karol Ząbik (0,2,1,3,3,2) 11
3. Adrian Gomólski (1,1,d,2*,1,0) 5+1
4. Karol Sroka (-,-,-,-) ns
5. Daniel Nermark (3,3,6,1,t,0) 13
6. Patryk Pawlaszczyk (3,1,u/w,0,-) 4
7. Nicolai Klindt (1,0,0) 1
8. Mariusz Staszewski (0,w/2min) 0

6. Kolejka - 31 maja
GTŻ Grudziądz - KM Lazur Ostrów 45:44

Lazur Ostrów
1. Karol Ząbik (3,1,2,2,1) 9
2. Adrian Gomólski (1,3,1*,0) 5+1
3. Daniel Nermark (2*,1*,3,2,3) 11+2
4. Robert Miśkowiak (3,2,2*,0,0) 7+1
5. Chris Harris (2,3,d,2,2) 9
6. Patryk Kociemba (0,u,-,-,w) 1
7. Piotr Szóstak (1,1,1) 3
8. Mariusz Staszewski NS

GTŻ Grudziądz
9. Matej Ferjan (0,d,0,3,3,1) 7
10. Oliver Allen - ZZ
11. Eric Andersson (1,2,2*,3,0) 8+1
12. Paweł Staszek (0,0,-,-) 0
13. Rory Schlein (1,3,3,1,1,2) 11
14. Artur Mroczka (3,3,0,0,-) 6
15. Kevin Woelbert (2*,t) 2+1
16. Kamil Brzozowski (2,2,3,1,3) 11

7. Kolejka - 11 czerwca
Lazur Ostrów - Lokomotive Daugavpils 60:27

Lazur Ostrów
9. Adrian Gomólski - 11+4 (2*,2*,2*,3,2*)
10. Chris Harris - 12 (3,3,3,3)
11. Robert Miśkowiak - 4+2 (2*,1,-,1*)
12. Daniel Nermark - 12 (3,3,2,1,3)
13. Karol Ząbik - 9+2 (2*,3,2,2*)
14. Patryk Kociemba - 0 (0,t,-,t,-)
15. Nicolai Klindt - 11+2 (3,3,2*,1*,2)
16. Mariusz Staszewski - 1+1 (1*)

Lokomotiv Daugavpils
1. Grigorij Łaguta - 15 (1,2,3,6,3)
2. Wiaczesław Gieruckis - 0 (0,-,0,0,0)
3. Roman Povazhny - 2 (1,0,-,1)
4. Andriej Korolew - 3 (0,1,-,2)
5. Christian Hefenbrock - 1 (w,1,-,0)
6. Maksim Bogdanow - 3 (2,1,w,0,-)
7. Artiom Łaguta - 2+1 (1*,0,1,0)
8. Jewgienij Karawackis - 1 (0,1)

8. Kolejka - 14 czerwca
Lokomotiv Daugavpils - Lazur Ostrów 54:37

Lazur Ostrów
1. Adrian Gomólski (2,2,0,1,-) 5
2. Chris Harris (1*,1*,-,1,0) 3+2
3. Robert Miśkowiak (2,0,-,-,3) 5
4. Daniel Nermark (w,3,3,3,3,w) 12
5. Karol Ząbik (1,2,2,2,2*,1) 10+1
6. Patryk Kociemba (0,-,0,-,0) 0
7. Nicolai Klindt (2,0,0) 2
8. Mariusz Staszewski (u) 0

Lokomotiv Daugavpils
9. Grigorij Laguta (3,3,2,1,3) 12
10. Wiaczesław Gieruckis (0,1,-,-) 1
11. Roman Povazhny (3,0,3,3,2*) 11+1
12. Andriej Korolew (1,3,1,0,1*) 6+1
13. Kjastas Puodżuks (2*,1*,3,2,2) 10+2
14. Maksim Bogdanow (3,3,2,2*,2*) 12+2
15. Jewgienij Karawackis (1,1*) 2+1
16. Leonid Paura (0) 0

9. Kolejka - 21 czerwca
Lazur Ostrów - GTŻ Grudziądz 51:41

Lazur Ostrów
9. Adrian Gomólski - 0 (w,d,-,-)
10. Daniel King - 9+1 (2,2,3,2*,0)
11. Robert Miśkowiak - 6+1 (1,2*,3,0)
12. Chris Harris - 14+1 (3,3,2*,3,3)
13. Karol Ząbik - 10 (2,2,2,3,1)
14. Patryk Kociemba - 0 (0,-,t,-,t)
15. Nicolai Klindt - 8+1 (3,1*,0,1,3)
16. Mads Korneliussen - 4+1 (1,2*,1)

GTŻ Grudziądz
1. Matej Ferjan - 4+1 (1,0,d,1,-,2*)
2. Paweł Staszek - Zastępstwo zawodnika
3. Oliver Allen- 10 (2,3,3,2,-)
4. Kamil Brzozowski - 1 (0,1,d,0)
5. Rory Schlein - 17 (3,3,3,1,4,1,2)
6.Artur Mroczka - 6+1 (2,0,-,-,1*,3)
7. Kevin Woelbert - 3+1 (1*,1,1,0,0)
8. Grzegorz Knapp - 0 (0)

10. Kolejka - 28 czerwca
Lazur Ostrów - Unia Tarnów 34:57

Lazur Ostrów
9. Adrian Gomólski (1,0,-,-) 1
10. Daniel Nermark ZZ
11. Robert Miśkowiak (3,2,1,2!,2) 10
12. Chris Harris (1,1*,2,2,2,0) 8+1
13. Karol Ząbik (2,1,1,0,3,1*,1) 9+1
14. Patryk Palwaszczyk (0,-,-,0,d) 0
15. Nicolai Klindt (3,0,0) 3
16. Daniel King (0,3,d,0) 3

Unia Tarnów
1. SebastianUłamek (3,3,2*,3,3) 14+1
2. Jesper B. Monberg (2*,0,3,1*,3) 9+2
3. Piotr Świderski (0,2*,2,2,1) 7+1
4. Bjarne Pedersen (2,3,1*,3) 9+1
5. Janusz Kołodziej (3,3,3,0,2*) 11+1
6. Szymon Kiełbasa (2,1,1) 4
7. Patrick Hougaard (1*,2*,0) 3+2
8. Brak zawodnika

11. Kolejka - 5 lipca
RKM ROW Rybnik - KM Lazur Ostrów 50:42

RKM ROW Rybnik
9. Mariusz Węgrzyk (2*,3,3,3,1) 12+1
10. Paweł Hlib (3,1,-,1*,w) 5+1
11. Denis Gizatullin (3,1*,2,2,2) 10+1
12. Marcin Rempała (1,2,1*,0) 4+1
13. Ronnie Jamroży (2*,3,2*,2,-) 9+2
14. Rafał Fleger (3,3,0,-,-) 6
15. Sławomir Pyszny (1,3,0) 4
16. Andriej Karpov (0,0) 0

Lazur Ostrów
1. Adrian Gomólski (d,0,1,-,w) 1
2. Mariusz Staszewski (1,-,0,-) 1
3. Robert Miśkowiak (0,1*,2,0,3) 6+1
4. Chris Harris (2,6!,2,1*,1*,2*) 14+3
5. Karol Ząbik (0,2,3,3,2,3) 13
6. Patryk Pawlaszczyk (2,1,0,0,-) 3
7. Nicolai Klindt (0,3,1) 4
8. Mads Korneliussen ns

12. Kolejka - 19 lipca
Lazur Ostrów - Start Gniezno - obustronny walkower

13. Kolejka - 26 lipca
PSŻ Milion Team Poznań - Lazur Ostrów 53:28

Lazur Ostrów
1. Daniel King (w,1,2,1,3,0,d) 7
2. Adrian Gomólski (3,0,1’,0) 4+1
3. Daniel Nermark (2,2,3,2!,-,3,1) 13
4. Karol Ząbik ZZ
5. Robert Miśkowiak (w,w,w,w,w,w,w) 0
6. Patryk Pawlaszczyk (2,0,-,-,d) 2
7. Nicolai Klindt (d,1’,1,0) 2+1

PSŻ Milion Team Poznań
9. Mateusz Szczepaniak (1,3,2,1,1’) 8+1
10. Daniel Pytel (2,2’,0,-) 4+1
11. Norbert Kościuch (0,3,2’,2,2,) 9+1
12. Łukasz Jankowski (3,2’,3,0) 8+1
13. Rafał Trojanowski (3,3,3,3,2’) 14+1
14. Grzegorz Stróżyk (3,1,0,-,-) 4
15. Adam Kajoch (1,0,1) 2
16. Zbigniew Suchecki (1,3) 4

14. Kolejka - 2 sierpnia
Lazur Ostrów - Marma Hadykówka Rzeszów 40:53

KM Lazur Ostrów
9. Daniel Nermark (3,3,0,3,0) 9
10. Karol Ząbik - zastępstwo zawodnika
11. Adrian Gomólski (3,3,w,-) 6
12. Mariusz Staszewski (0,1,1,-,0) 2
13. Robert Miśkowiak (w,2,1*,3,1,6,1) 14+1
14. Patryk Pawlaszczyk (0,-,-,0,0) 0
15. Nicolai Klindt (3,0,2,2,d,1) 8
16. Frank Facher (0,1) 1

Marma Hadykówka Rzeszów
1. Mikael Max (2,2,2,2,2*) 10+1
2. Paweł Miesiąc (1,0,1*,2*) 4+2
3. Lukas Dryml (1*,0,1,3,3) 8+1
4. Maciej Kuciapa (2,3,3,2,3) 13
5. Dawid Stachyra (1,2,3,d,2*) 8+1
6. Dawid Lampart (2,3,1,2*,1*) 9+2
7. Mateusz Szostek (1*) 1+1

O 7. miejsce - 30 sierpnia
Lazur Ostrów - GTŻ Grudziądz 48:45
Trybunał PZM zweryfikował wynik meczu na 48:45

Lazur Ostrów
9. Chris Harris (1,2*,1,2,3,1) 10+1
10. Adrian Gomólski - zastępstwo zawodnika
11. Robert Miśkowiak (3,3,3,3,3,2) 17
12. Daniel King (d,1,0,2*,2*,0) 5+1
13. Daniel Nermark (3,2,3,3,d,1*) 12+1
14. Piotr Szóstak (2,t,t) 2
15. Nicolai Klindt (d,0,0,2,t) 2
16. Mariusz Staszewski ns

GTŻ Grudziądz
1. Matej Ferjan (2,0,0,6!) 8
2. Kamil Brzozowski (0,2,1) 3
3. Oliver Allen (2,2,3,1,2,3) 13
4. Edward Kennett (1,1*,2*,1,3,0) 8+2
5. Rory Schlein (3,1,0,0,2*) 6+1
6. Artur Mroczka (3,1,0,1,1) 6
7. Joe Haines (1) 1
8. Paweł Staszek ns

O 7. miejsce - 6 września
GTŻ Grudziądz - KM Lazur Ostrów 47:42

KM Lazur Ostrów
1. Chris Harris (1*,3,3,1,1*,1,2*) 12+3
2. Adrian Gomólski Z/Z
3. Robert Miśkowiak (3,3,3,w,2,2*,3) 16+1
4. Daniel King (0,0,0,3,3,1) 7
5. Daniel Nermark (2,-,-,-) 2
6. Piotr Szóstak (0,0,-,w,w) 0
7. Nicolai Klindt (1,2,0,2,0) 5
8. Brak zawodnika

GTŻ Grudziądz
9. Matej Ferjan (0,1*,1*,0) 2+2
10. Kamil Brzozowski (3,2,2,3,w) 10
11. Oliver Allen (1*,1*,w,-) 2+2
12. Edward Kennett (2,2,3,1,1) 9
13. Rory Schlein (3,1*,d,0) 4+1
14. Artur Mroczka (2*,1,-,-,3,3) 9+1
15. Kevin Woelbert (3,2,2,2*,2*) 11+2
16. Grzegorz Knapp NS

Lazur Ostrów 2009 w liczbach:

Spotkań w sezonie: 16
Ilość zwycięstw: 4
Ilość remisów: 0
Ilość porażek: 12
Najwyższe zwycięstwo: 60:27 z Lokomotiv Daugavpils (dom)
Najwyższa porażka: 53:28 z PSŻ Poznań (wyjazd)

Statystyki zawodników sklasyfikowanych:
7. Daniel Nermark - 2,250 (13 spotkań)
13. Chris Harris - 1,983 (12 spotkań)
15. Karol Ząbik - 1,944 (12 spotkań)
25. Robert Miśkowiak - 1,743 (15 spotkań)
42. Nicolai Klindt - 1,333 (14 spotkań)
45. Adrian Gomólski - 1,277 (15 spotkań)
49. Daniel King - 1,176 (7 spotkań)

Statystyki zawodników niesklasyfikowanych:
Mads Korneliussen - 1,600 (3 spotkania)
Simon Stead - 1,000 (1 spotkanie)
Patryk Pawlaszczyk - 0,679 (8 spotkań)
Piotr Szóstak - 0,500 (3 spotkania)
Frank Facher - 0,500 (1 spotkanie)
Mariusz Staszewski - 0,455 (8 spotkań)
Karol Sroka - 0,200 (2 spotkania)
Patryk Kociemba - 0,000 (4 spotkania)

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (38):
 • Pyra PO Zgłoś komentarz
  Drogie pseudo gwiazdy,swoja jazda i postepowaniem rozłożyły klub w czym pomógł nieudolny i drogi Grabowski.
  • kibic wlkpol Zgłoś komentarz
   Pseudo gwiazdy KMO , GKSZ,PZMot ,tzw Afera korupcyjna /bez udowodnienia winy/,drenowanie klubu z pieniedzy przez zawodnikow za mierna jazde.przyczyniły się do tragicznej sytuacji Klubu.
   • balon Zgłoś komentarz
    hej hej KMO!!!
    • nick Zgłoś komentarz
     PKOL powinien przyznać rację KM - owi - wówczas spadnie GKM a lazór się utrzyma ale jak wiadomo Ostrów i tak nie ma już szans na licencję a zgodnie z regulaminem jego miejsce zajmie
     Czytaj całość
     spadkowicz czyli GKM -ha ha ha. KM Ostrów sam sobie wykopał dołek
     • kiba Zgłoś komentarz
      dzisiaj Ostrów a kto za rok?
      • TomGKM Zgłoś komentarz
       Ktoś z ostrowa wcześniej napisał, że, cyt.: "ten sie śmieje kto..". No właśnie. W 100 % się zgadzam. Śmialiście się wiele razy, bawiło was to, że GKM ma niski budżet, że GKM
       Czytaj całość
       walczy tylko o utrzymanie. I co wam z tego przyszło? Śmialiście się, teraz my się pośmiejemy. Pośmiejemy się z waszego spadku, z nieudolnych działaczy i z tego, że my nadal jesteśmy klubem wypłacalnym. Ale ..."ten sie śmieje kto.." Pozdrawiam
       • ołz omos kejuw Zgłoś komentarz
        wuja, miałeś się wypowiedzieć o wałkach trójkolorowych, a ty co zaniemówiłeś ?? Dalej twierdzisz, że BTŻ, BKS są kryształowo czyści hę ??
        • wujek samo zło Zgłoś komentarz
         No to gdzie ta ekstraliga?hahahaha,wracacie gdzie wasze miejsce(jeśli w ogóle wystartujecie),ciekawe czy panu Stachyrze zupka smakowała?hhihihih,ale mam z was ubaw,dalej wierzycie zarządowi?
         • do pytam Fan GTŻ Zgłoś komentarz
          chwali się wam ta historia ale skoro zacząłes drążyć temat to ripostuje.Grudziądz był jednym z największych bastionów wojskowych na Pomorzu.W czasie tzw.potopu szwedzkiego był nawet
          Czytaj całość
          tymczasową stolicą Szwecji.Dalej podczas II wojny św Grudziądz był w pierszej trójce najbardziej zniszczonych miast Polski sporo więcej zniszczeń od Warszawy.Słynna Cytadela to jeden z najbardziej nowoczesnych fortów obronnych w Europie w XIX i XX wieku.Nie neguję waszej historii ale jednak nasze miasto powstało sporo wcześniej.A teraz odnośnie sportu sprawdź sobie kolego ilu olimpijczyków i medalistów różnych światowych imprez wychował Grudziądz a ilu Ostrów w naszym mieście nie tylko żużel jest ważny.Mam nadzieję jednak że mimo tych zawirowań u was dalej będzie istniał wasz klub chociaż w z mnienionej formie.Pozdrawiam
          • pytam Zgłoś komentarz
           aJ5 dla przypomnienia o mieście Ostrowie Wielkopolskim Republika Ostrowska (10-26 listopada 1918) – wystąpienie, na miesiąc przed wybuchem powstania wielkopolskiego, przeciwko władzy
           Czytaj całość
           pruskiej, którego efektem był m.in. szereg ustępstw na rzecz Polaków na terenie Ostrowa Wielkopolskiego i powiatu ostrowskiego. Powstanie w Wielkopolsce wybuchło 27 grudnia 1918 roku, w reakcji na demonstracje Niemców sprzeciwiających się wizycie w Poznaniu Ignacego J. Paderewskiego. Powstańcy w krótkim czasie opanowali całą Wielkopolskę z wyjątkiem północnych i południowo wschodnich jej obrzeży. Powstanie zakończyło się 16 lutego 1919 roku rozejmem w Trewirze, który rozszerzał na front powstańczy zasady rozejmu kończącego I wojnę światową z 11 listopada 1918. Było to jedno z dwóch, obok powstania wielkopolskiego 1806 roku, zwycięskich powstań w dziejach Polski. Co się wtedy działo w Grudziądzu (Graudenz lub jak wolisz w Грудзёндз) hę
           • Rad > sledz Zgłoś komentarz
            Tylko_GKM już ci wyjaśnił co znaczy matactwo, ja ze swojej strony dodam, że nie ma takich wyrazów, jak "wźioles", "wśi", "wogóle" , poprawna forma to "to słowo" a nie "te słowo" .
            Czytaj całość
            Przepowiadam Ci długą i ciężką batalię (dla podpowiedzi - takie słowo istnieje) ze słownikiem języka polskiego lub alternatywnie (może to dla Ciebie szokujące, ale to też jest prawdziwe słowo) karierę forumowego błazna i trolla.
            • Do sledz / Tylko_GKM Zgłoś komentarz
             Panie sledz matactwo to oszustwo, krętactwo, postępowanie nieuczciwe /słownik języka polskiego/ czyli wszystko już wyjaśniłem. Jak masz jakieś pytania to chętnie pomogę.
             • wierni do końca Zgłoś komentarz
              Podziękujmy panu Stefańskiemu ;) Brawa dla tego człowieka, który popsuł opinię KM Ostrów. Dlaczego teraz za p. Janusza i jego spółkę musi odpowiadać całe ostrowskie środowisko
              Czytaj całość
              żużlowe? Jesteśmy postrzegani za złodziei.. a to wszystko Twoja zasługa Dyrektorze.
              Zobacz więcej komentarzy (25)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×