Żużel. Justin Sedgmen ponownie najlepszy. Pokonał faworytów i wygrał w Memoriale Roba Woffindena

W sobotni wieczór w Neerabup na przedmieściach Perth odbyła się kolejna edycja Memoriału Roba Woffindena. W dobrze obsadzonym turnieju po raz kolejny małą niespodziankę sprawił Justin Sedgmen, który wygrał finałowy wyścig.

Stanisław Wrona
Justin Sedgmen Materiały prasowe / Judy Mackay / Na zdjęciu: Justin Sedgmen
Przypomnijmy, że 26 stycznia zawodnik Optibet Lokomotivu Daugavpils triumfował w turnieju Phila Crumpa, zorganizowanym na 75-lecie klubu w Mildurze. Tym razem Justin Sedgmen po raz drugi z rzędu odniósł zwycięstwo w zawodach memoriałowych, poświęconych pamięci ojca Taia Woffindena (pierwszy raz wygrał przed rokiem).

Po rundzie zasadniczej bezpośrednio do finału awansował jej zwycięzca Jaimon Lidsey oraz wspomniany Sedgmen. Przez półfinały przedarli się z kolei Tai Woffinden i Sam Hagon, a także Josh Pickering (po kłopotach sprzętowych pożyczył motocykl od rezerwowego Jacka McDiarmida, na którym był dosyć szybki) i Luke Killeen.

Decydujący wyścig dnia odbył się na dystansie pięciu okrążeń, w sześcioosobowej obsadzie. W nim najszybszy, podobnie jak przed rokiem okazał się Sedgmen, a kolejno linię mety mijali Lidsey, Woffinden, Pickering, Hagon oraz Killeen.

Dla sobotniego zwycięzcy był to zatem drugi z rzędu triumf w memoriale poświęconym pamięci Roba Woffindena. Co ciekawe ubiegłoroczne podium podobnego turnieju rozegranego na obiekcie Pinjar Park wyglądało identycznie.

Rob Woffinden Classic - Neerabup, 3 lutego 2024:
1. (6) Justin Sedgmen - 13+5 (3,3,1,3,3) - 1. miejsce w finale
2. (14) Jaimon Lidsey - 14+4 (3,2,3,3,3) - 2. miejsce w finale
3. (16) Tai Woffinden (Wielka Brytania) - 13+3+3 (2,3,2,3,3) - 1. miejsce w półfinale + 3. miejsce w finale
4. (12) Josh Pickering - 6+3+2 (2,d2,2,1,1) - 1. miejsce w półfinale + 4. miejsce w finale
5. (1) Sam Hagon (Wielka Brytania) - 7+2+1 (1,1,0,2,3) - 2. miejsce w półfinale + 5. miejsce w finale
6. (3) Luke Killeen - 9+2+0 (0,3,2,2,2) - 2. miejsce w półfinale + 6. miejsce w finale