Żużel. Lidsey o odejściu z Fogo Unii Leszno. W sezonie 2024 cel jest prosty

- Zawsze chcesz iść dalej, aby stać się lepszym. To była decyzja, którą podjąłem i nie mogę się doczekać nowego rozdziału - powiedział Jaimon Lidsey, komentując swoje przejście z Fogo Unii Leszno do ZOOleszcz GKM-u Grudziądz.

Mateusz Kmiecik
Mateusz Kmiecik
Jaimon Lidsey WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Jaimon Lidsey
Jaimon Lidsey przez całą swoją dotychczasową karierę w Polsce był związany z Unią Leszno, dla której zdobywał punkty od 2018 roku. W tym czasie występował także w Kolejarzu Rawicz. W ostatnich dwóch sezonach PGE Ekstraligi osiągał średnią nieco powyżej 1,6 punktu na bieg.

Australijczyk w ostatnim okienku transferowym postanowił przenieść się do ZOOleszcz GKM-u, który będzie reprezentował ze swoimi dwoma rodakami - Jasonem Doyle'em oraz Maxem Fricke'em.

Jak przyznał, w 2023 roku doszedł do pewnego etapu, w którym poczuł, że chce zmienić swoje otoczenie. Jego zdaniem był to przykład przebywania zbyt długo w jednym miejscu, przez co być może trochę się znudził.

ZOBACZ WIDEO: Żużel. Rewelacyjne informacje od Patricka Hansena. Zdradził, kiedy wsiądzie na motocykl

- Zawsze chcesz iść dalej, aby stać się lepszym. To była decyzja, którą podjąłem i nie mogę się doczekać nowego rozdziału w Grudziądzu - powiedział 24-latek w rozmowie z portalem watch.britishspeedway.co.uk.

Lidsey w zbliżającym się wielkimi krokami sezonie chce skupić się na osiąganiu jak najlepszych wyników w rozgrywkach ligowych oraz reprezentowaniu Australii w Speedway of Nations. W jego opinii jeśli uda się spełnić to pierwsze, to drugie powinno się samo zrealizować, choć rywali do składu nie ma łatwych.

- Koncentruję się na własnych celach i tym, co powinienem robić. To nie jest w żaden sposób agresywne. Prawdopodobnie chodzi raczej o to, aby w najważniejszych momentach zachować silną mentalność - przyznał nowy zawodnik GKM-u Grudziądz.

Czytaj także:
Żużel. Półtora okrążenia: Trzeba tylko przyklasnąć. Gratuluję takiej sytuacji [FELIETON]
Żużel. Franciszek Majewski o krok od Polonii Bydgoszcz. Długość kontraktu będzie zaskoczeniem

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Jaimon Lidsey w sezonie 2024 osiągnie średnią powyżej 1,8 punktu na bieg?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×