Żużel. W sobotę pierwszy trening w Polsce! To oni zainaugurują ten sezon

Wszystko wskazuje na to, że już w sobotę (24 lutego) Texom Stal Rzeszów rozpocznie sezon 2024 w Polsce. Na ten dzień menedżer Paweł Piskorz planuje inauguracyjny trening. A prognozy dopisują.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Marcin Nowak WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Marcin Nowak
W ostatnich tygodniach tętnią życiem tory żużlowe w całej Europie. Dobre warunki atmosferyczne pozwalają zawodnikom trenować w Wielkiej Brytanii, we Francji czy w Niemczech. Teraz to tego grona dołącza również Polska.

W sobotę po raz pierwszy w tym roku na swój tor ma wyjechać Texom Stal Rzeszów. Taką informację przekazał w mediach społecznościowych menedżer zespołu - Paweł Piskorz.

"Gęba uśmiechnięta, bo już w sobotę pierwszy trening na naszym torze. Trening w lutym? A jednak" - napisał Piskorz na Instagramie.

Planów nie powinna pokrzyżować pogoda. Na sobotę serwis yr.no, choć przewiduje zachmurzenie, to bez opadów deszczu. Ponadto termometry w najcieplejszym momencie dnia mają wskazać nawet 13 stopni Celsjusza.

Treningi w naszym kraju w lutym nie są żadną nowością i zaskoczeniem. W 2019 roku drugiego miesiąca roku pierwsze jazdy na własnym torze zaliczyli żużlowcy ROW-u Rybnik, a w ubiegłym sezonie tuż przed wyjazdem na obóz do Hiszpanii premierowe okrążenia na Motoarenie pokonali reprezentanci For Nature Solutions KS Apatora.

Czytaj także:
1. Utalentowany nastolatek pod okiem Micka Holdera
2. Młody Czech miał kilka opcji. To dlatego wybrał Falubaz

ZOBACZ WIDEO: Co z obowiązkowym wychowankiem? Szokujące słowa Piotra Barona


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×