Żużel. Sponsorują najlepszych zawodników świata. Chcą ściągnąć ich wszystkich w jedno miejsce

Niewykluczone, że w Kalendarzu Sportu Żużlowego PZM wkrótce pojawi się kolejna pozycja. Jan i Andrzej Garcarkowie chcą, by w tym roku odbył się turniej, w którym wystartowaliby wszyscy żużlowcy, których sponsorują.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Bartosz Zmarzlik w kasku czerwonym WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik w kasku czerwonym
Z małego warsztatu samochodowego stworzyli potężny salon Mercedesa, który zdobywa tytuły Dealera Roku. Jan Garcarek i jego brat - Andrzej od lat wspierają żużel, nie tylko ten w Ostrowie Wielkopolskim, ale także finansują gwiazdy mistrzostw świata i Europy. O ich historii pisaliśmy więcej TUTAJ.

Zaczynali od współpracy z Jackiem Brucheiserem i Markiem Latosim. W 1994 roku pod skrzydła braci Garcarków trafił Rif Saitgariejew. Dziś z logotypem "Garcarek" na kombinezonach i motocyklach ścigają się najlepsi żużlowcy świata na czele z mistrzem świata Bartoszem Zmarzlikiem.

W tym sponsorskim teamie znajdują się również m.in. Mikkel Michelsen, Patryk Dudek, czy Maksym Drabik oraz bracia Piotr i Przemysław Pawliccy.

Niewykluczone, że wkrótce tych zawodników, którym pomagają bracia Garcarkowie, zobaczymy w jednym miejscu. I to w rywalizacji sportowej.

- Mogę powiedzieć, że mamy plan zorganizować turniej i zaprosić do udziału wszystkich zawodników, których właśnie sponsorujemy. Myślę, że szykuje się niezła obsada. Największe wyzwanie to teraz znaleźć odpowiedni termin, żeby wszystkim pasowało i żeby można było to gdzieś umieścić w kalendarzu - zdradził Andrzej Garcarek w rozmowie z "Tygodnikiem Żużlowym".

Czytaj także:
1. Utalentowany nastolatek pod okiem Micka Holdera
2. Młody Czech miał kilka opcji. To dlatego wybrał Falubaz

ZOBACZ WIDEO: Co z przyszłością Patryka Dudka? Piotr Baron zabrał głos


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy turniej braci Garcarków odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×