Żużel. Sezon coraz bliżej. Tam już szykują się do jazdy

Środowisko żużlowe w Polsce już odlicza ostatnie dni do rozpoczęcia sezonu. W Rzeszowie poszli o krok dalej i jeszcze w lutym rozpoczęli treningi. Do jazdy szykują się w kolejnych miejscach.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Marcin Nowak WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Marcin Nowak
Jeżeli pozwoli na to pogoda, w drugiej połowie marca odbywać się będą mecze sparingowe. Jeszcze wcześniej zawodnicy wyjadą na pierwsze treningi.

Póki co spora część polskich klubów przebywa na obozach. Ekstraligowcy postawili przede wszystkim na Hiszpanię. W kraju pozostali zawodnicy Enea Falubazu Zielona Góra, którzy przygotowują się w Świnoujściu.

Do niespotykanej sytuacji doszło w Rzeszowie. Tam treningi Texom Stal rozpoczęła jeszcze w lutym. Sezon na Podkarpaciu udało się zainaugurować w zeszłym tygodniu. Na dni 28-29 lutego zaplanowano natomiast kolejne sesje.

Korzystna pogoda na Podkarpaciu sprawiła, że dziać zaczęło się również w Krośnie. Póki co trwają tam przygotowania nawierzchni do pierwszych treningów.

"Piękną wiosnę mamy w lutym. A to oznacza, że prace na owalu przy Legionów nareszcie ruszyły" - przekazano na portalu X.

Coraz bliżej startu sezonu jest także w Ostrowie Wielkopolskim. Prezes Arged Malesy Waldemar Górski regularnie zamieszcza na Facebooku aktualizacje dotyczące prac torowych. "Jeszcze dobry tydzień" - napisał.

Warto podkreślić, że ostrowscy zawodnicy regularnie rozpoczynają sezon jako jedni z pierwszych w Polsce.


W Gnieźnie jeszcze nie trenują, ale już 24 lutego zamontowane zostały tam dmuchane bandy.

"Jak tylko znane będą konkrety, na pewno przekażemy odpowiednio wcześniej informacje o pierwszych po zimowej przerwie jazdach przy W25" - przekazał klub.

Biorąc pod uwagę prognozy pogody na najbliższe dni, należy spodziewać się, że kolejne kluby pochwalą się rozpoczęciem przygotowań nawierzchni. Pod koniec marca odbędą się natomiast już pierwsze oficjalne imprezy w sezonie 2024.

Czytaj także:
"Roślina podlewana od dłuższego czasu w końcu powinna wydać kwiaty". Dziennikarz Canal+ typuje PGE Ekstraligę
Nawet się nie hamował. Wprost powiedział o "partyjnym rzucaniu pieniędzmi"

ZOBACZ WIDEO: Jest gotowy na walkę. Będzie lepszy od Wiktora Przyjemskiego?


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×