Żużel. Trenują 1700 km od domu. Zaczęli sezon w Macon

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Andrzej Lewandowski / Na zdjęciu: żużlowcy-amatorzy z Grudziądza
Materiały prasowe / Andrzej Lewandowski / Na zdjęciu: żużlowcy-amatorzy z Grudziądza
zdjęcie autora artykułu

W poprzednich latach w Macon trenowali Spartanie Wrocław, a sezon 2024 postanowili zainaugurować tam żużlowcy-amatorzy z Grudziądza. - Pogoda piękna, słoneczna, a tor przygotowany fantastycznie - powiedział nam Andrzej Lewandowski.

W tym artykule dowiesz się o:

Aż 1700 kilometrów przebyli żużlowcy-amatorzy z Grudziądza, aby zainaugurować sezon na torze. W dniach 28 lutego - 2 marca biorą udział w zgrupowaniu we francuskim Macon.

- Pojechała tam siedmioosobowa grupa - wyjaśnił Andrzej Lewandowski, zawodnik GAKŻ Grudziądz. - Trenuje z nami kolega z Gniezna oraz młody, utalentowany Tobiasz Jakub Musielak - dodał.

Zawodnikom sprzyja tam pogoda. Chwalą również przygotowanie nawierzchni oraz jak zostali przyjęci przez Francuzów.

- Zostaliśmy mile przywitani. Pojawił się nawet materiał zdjęciowy na oficjalnej stronie klubu. Po treningach, które trwają od 10 do 12 i od 14 do 18, zwiedzamy tutejsze słynne winnice i degustujemy wino - powiedział Lewandowski.

W sezonie 2024 żużlowcy-amatorzy nie będą mogli narzekać na brak jazdy. Przygotowane zostały dwa międzynarodowe cykle zawodów - Speedway Fusion Camp "Łączy nas pasja", a także Budex International Amateur Speedway Cup. Ponadto przeprowadzone zostaną mistrzostwa świata i Polski - Deli Tire World & Polish Amateurs' Championship.

Czytaj także:Franciszek Majewski mówi wprost. "Byłem traktowany jak przedmiot"Kto, gdzie i kiedy? Już w marcu czeka nas sporo żużla w Polsce!

ZOBACZ WIDEO: Co z obowiązkowym wychowankiem? Szokujące słowa Piotra Barona

Źródło artykułu: WP SportoweFakty