Żużel. To ta telewizja będzie pokazywać Metalkas 2. Ekstraligę! Od 2025 roku czeka nas ważna zmiana

Canal+ w kolejnych latach będzie pokazywał nie tylko PGE Ekstraligę, ale i Metalkas 2. Ekstraligę. Stacja wygrała konkurs ofert na nabycie praw telewizyjnych do rozgrywek na zapleczu najlepszej żużlowej ligi świata na lata 2025 - 2027.

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Vaclav Milik WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Vaclav Milik
W 2024 roku obowiązywać będzie aktualna umowa z tym nadawcą telewizyjnym, która oznacza, iż również w zbliżających się rozgrywkach kibice będą mogli śledzić poczynania żużlowców Metalkas 2. Ekstraligi na antenach sportowych Canal+.

W sezonie 2024 mecze Metalkas 2. Ekstraligi odbywać będą się w soboty i niedziele. Natomiast od sezonu 2025 czeka nas nowość - mecze będą organizowane w czwartki i niedziele. 

Przypomnijmy, że od listopada 2023 roku spółka Ekstraliga Żużlowa przejęła zarządzanie rozgrywkami drugiej polskiej żużlowej ligi zawodowej, która nazywa się teraz Metalkas 2. Ekstraliga. W sezonie 2024 obowiązuje w niej po raz ostatni system ligowy, w którym rozgrywanych jest ogółem 69 meczów: w systemie "każdy z każdym" w części zasadniczej oraz play-off z udziałem 6 najlepszych drużyn. Awans do PGE Ekstraligi 2025 uzyska wyłącznie zwycięzca rozgrywek Metalkas 2. Ekstraligi nadchodzącego sezonu. Nie będą rozgrywane mecze barażowe.

ZOBACZ WIDEO Magazyn PGE Ekstraligi. Gośćmi: Dowhan, Krawczyk, Baron i Jaźwiecki

Z kolei od sezonu 2025 w PGE Ekstralidze i Metalkas 2. Ekstralidze będzie miała miejsce reforma systemu rozgrywek, odbędzie się łącznie 140 meczów w obu klasach rozgrywkowych. Dla Metalkas 2. Ekstraligi oznacza to 56 meczów w systemie "każdy z każdym" - mecz i rewanż oraz nowe rozwiązanie dotyczące rundy play - off i play - down (po części zasadniczej rozgrywki zostaną podzielone na grupy 1-4 i 5-8, a jedyna różnica pomiędzy PGE Ekstraligą a Metalkas 2. Ekstraligą będzie polegała na braku meczu o trzecie miejsce w Metalkas 2. Ekstralidze.

W PGE Ekstralidze i Metalas 2. Ekstralidze wprowadzone zostaną od 2025 roku mecze barażowe pomiędzy drugą drużyną 2. Ekstraligi i siódmą drużyną PGE Ekstraligi.

Zobacz także: 
Quiz. Sprawdź swoją wiedzę o żużlu!
Nowe wyzwania Woźniaka. W takich barwach pojedzie w Grand Prix

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy podoba ci się pomysł rozgrywania meczów w czwartek?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×