Żużel. KS Apator Toruń pochwalił się kevlarem. Uwagę zwraca jeden z napisów

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  / Na zdjęciu: Motoarena i nowy kevlar Apatora
WP SportoweFakty / / Na zdjęciu: Motoarena i nowy kevlar Apatora
zdjęcie autora artykułu

Ostatnim klubem PGE Ekstraligi, który przedstawił kevlar na 2024 rok, jest KS Apator Toruń. We wtorek trzecia drużyna z ubiegłego sezonu pochwaliła się nowym krojem kombinezonu, w którym dominuje jeden kolor. Uwagę zwraca też jeden z napisów.

Od lat tradycją jest już, że przedstawienie kevlarów zarówno drużyn, jak i samych zawodników wiąże się ze sporym zainteresowaniem, przede wszystkim kibiców. Osoby odpowiedzialne za tworzenie projektów starają się, aby były one przyjemne dla oka, a w przypadku kombinezonów ligowych ekip oddawały w głównej mierze przywiązanie do klubowych barw.

We wtorek KS Apator Toruń jako ostatni przedstawiciel PGE Ekstraligi zaprezentował kevlar na zbliżający się coraz większymi krokami sezon 2024. W przypadku brązowego medalisty ubiegłorocznych Drużynowych Mistrzostw Polski można mówić o całkiem poważnej zmianie. Wprawdzie nadal przeważa kolor niebieski, ale tym razem w znacznie większym stopniu niż poprzednio. Ponadto na piersiach zawodników nie będzie połączenia barw w paskach białym, żółtym i niebieskim, na którym widniała nazwa sponsora tytularnego.

Teraz torunianie przystąpią do ścigania bez sponsora w nazwie, dlatego postanowiono ten obszar wykorzystać, bardziej uwypuklając historyczny człon "Apator". Napis ten, obok widocznego poniżej anioła odnoszącego się do godła miasta (tutaj bez zmiany), najbardziej rzuca się w oczy. Co więcej, uwagę przykuwa jego czcionka. Jest bowiem ona identyczna z tą, jaka widniała w herbie klubu za dawnych lat. Zadowolenia z tego nie kryją w sieci kibice.

Zmiana dotyczy też drugiej strony kevlaru "Aniołów". Nazwiska zawodników tym razem są w kolorze żółtym, a dodatkowo nad nimi widnieje też imię, czego wcześniej nie było.

W spocie przedstawiającym kevlar na kampanię 2024 w PGE Ekstralidze w rolę "modela" wszedł ulubieniec toruńskiej publiczności i jeden z kluczowych zawodników - Robert Lambert.

KS Apator pierwszy mecz odjedzie w niedzielę 14 kwietnia na wyjeździe. Przeciwnikiem torunian będzie ebut.pl Stal Gorzów. Początek zawodów planowany jest na godz. 19:15.

CZYTAJ WIĘCEJ: Złoty Kask wyłonił reprezentantów Polski w eliminacjach do GP i SEC Wielki wyczyn Kubery w turniejach o Kaski! Dołączył do ścisłego grona

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy podoba Ci się nowy projekt kevlaru KS Apatora Toruń?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (25)
avatar
Irbin
3.04.2024
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Ładne. Ładniejsze niż zeszłoroczne.  
avatar
S andro
3.04.2024
Zgłoś do moderacji
4
2
Odpowiedz
Drużyny sportowe w Toruniu: Apator (Polski cukier) Toruń, koszykówka Arriva Polski Cukier Toruń, hokej KH Energa Toruń. Dobrze im idzie wyrzucanie tych ssp ze sportu.  
avatar
Ż_N_B
3.04.2024
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Jedne z najładniejszych kevlarów w lidze.  Top 3 na 100%  
avatar
S andro
3.04.2024
Zgłoś do moderacji
3
2
Odpowiedz
Polski Cukier, nowy państwowy sponsor Apatora, a w skład spółki wchodzą m.in., cukrownia Krasnystaw spod Lublina, cukrownia Werbkowice woj. Lubelskie, fabryka Pszczółka z Lublina. O to chodziło Czytaj całość
avatar
S andro
3.04.2024
Zgłoś do moderacji
3
2
Odpowiedz
Polski cukier, spolka skarbu Państwa nikogo nie ciekawi? Nowa wladza nowi sponsorzy? Najpierw ich nitras ściągnął do Pogoni szczecin, teraz do Apatora. Taka to walka z ssp w sporcie towarzysze Czytaj całość