Żużel. Czy Piotr Pawlicki udźwignie wielką presję?

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  / Piotr Pawlicki w żółtym kasku
WP SportoweFakty / / Piotr Pawlicki w żółtym kasku
zdjęcie autora artykułu

NovyHotel Falubaz Zielona Góra na inaugurację PGE Ekstraligi stoi przed bardzo trudnym zadaniem, jakim jest wyjazd na teren wicemistrza Polski - Betard Sparty Wrocław. Liderem gości ma być Piotr Pawlicki. Czy były zawodnik Sparty udźwignie ciężar?

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław: 9. Tai Woffinden, 10. Dan Bewley, 11. Bartłomiej Kowalski, 12. Artiom Łaguta, 13. Maciej Janowski, 14. Marcel Kowolik, 15. Jakub Krawczyk

NovyHotel Falubaz Zielona Góra: 1. Jarosław Hampel, 2. Jan Kvech, 3. Rasmus Jensen, 4. Przemysław Pawlicki, 5. Piotr Pawlicki, 6. Krzysztof Sadurski, 7. Oskar Hurysz

Praca Dariusza Śledzia w ekipie gospodarzy wydaje się być całkiem łatwa. Wicemistrzowie mają głębię składu, która daje duży margines błędu w wyborze ostatecznej taktyki. Ciekawostką było jedynie umiejscowienie Bartłomieja Kowalskiego w tej układance jako seniora. Ostatecznie trener zdecydował się przyznać mu numer 11. Oznacza to, że w pierwszych trzech biegach zobaczymy go w parze z bardziej doświadczonymi kolegami - Tai'em Woffindenem oraz Artiomem Łagutą. Jednak już w 12. biegu będzie on w parze z juniorem. W przypadku wyrównanego spotkania mogłaby to być dla niego duża próba. Chociaż teoretycznie po drugiej stronie rywalizowałby z parą Jan Kvech - Oskar Hurysz, co na papierze nie jest dużym wyzwaniem.

Sztab szkoleniowy NovyHotel Falubazu Zielona Góra musiał podjąć wiele trudnych decyzji. Beniaminek zdecydowanie nie jest faworytem meczu z wicemistrzem Polski, dlatego odpowiedni dobór składu mógłby pomóc w sprawieniu ewentualnej niespodzianki. Czy tak się jednak stanie? Numery uznawane za przodujące (1, 3, 5) przypadły kolejno dla Jarosława Hampela, Rasmusa Jensena oraz Piotra Pawlickiego.

ZOBACZ WIDEO: Oskarżył działacza o hamowanie rewolucji. "Pan Bóg spowodował, że go dzisiaj nie ma"

Szczególnie numer 3 dla Duńczyka może budzić kontrowersje, ponieważ debiutuje on na poziomie PGE Ekstraligi i nie wiadomo, czego spodziewać się od niego na tym poziomie rozgrywkowym. Ponadto, w występach przed sezonem nie zachwycał. Teraz natomiast otrzymał odpowiedzialny numer, który zarówno rozpocznie spotkanie, jak i wystąpi w bardzo ważnym, przy wyrównanym spotkaniu, 13. biegu. Dlatego jest to pozycja będąca dużym znakiem zapytania.

Uwaga skupiona będzie również na Piotrze Pawlickim. Nowy nabytek ekipy z Zielonej Góry jeszcze przed rokiem występował w Betard Sparcie Wrocław, gdzie był sporym rozczarowaniem. Teraz jednak ma być liderem beniaminka i to właśnie znajomość wrocławskiego owalu ma być wartością dodaną dla NovyHotel Falubazu. Ma przed sobą jednak bardzo trudne zadanie, ponieważ w trzech pierwszych biegach nie będzie miał zbyt jakościowych partnerów, a stanie na przeciwko wielkich gwiazd gospodarzy. Czy młodszy z braci Pawlickich udźwignie tę odpowiedzialność?

Układ wyścigów Piotra Pawlickiego w meczu we Wrocławiu:

Seria Bieg Tor Partner Przeciwnicy
I3A/BKvechŁaguta i Janowski
II7B/AHuryszBewley i Woffinden
III10C/DSadurskiKowalski i Łaguta
IV13D/CJensenBewley i Janowski

Zobacz także: Czy to będzie klucz do sukcesu KS Apatora? Zobacz także: Ten 16-latek zachwyci kibiców?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Piotr Pawlicki zdobędzie minimum 10 punktów?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)