Żużel. Zawodnicy Abramczyk Polonii po badaniach. Wiadomo, co z ich występem w lidze

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Kai Huckenbeck
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Kai Huckenbeck
zdjęcie autora artykułu

Aż trzech zawodników Abramczyk Polonii Bydgoszcz zanotowało upadki w sparingu z KS Apator Toruń. Wszyscy przeszli już szczegółowe badania lekarskie. Prezes Jerzy Kanclerz zdradził w rozmowie z "Gazetą Pomorską", co z ich jazdą w niedzielnym meczu.

Spory ból głowy po czwartkowym sparingu z KS Apator Toruń miało kierownictwo Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Kai Huckenbeck, Krzysztof Buczkowski i Tim Soerensen zanotowali bowiem upadki w tym spotkaniu (więcej TUTAJ).

Wszyscy wstali o własnych siłach, ale Niemiec nie zdecydował się dokończyć spotkania. Wyraźnie także kulał. Pojawiły się wątpliwości, czy ta trójka będzie zdolna do jazdy w meczu ligowym z Arged Malesą Ostrów. Przeszli już badania lekarskie.

Wiadomo, że Tim Soerensen jest w pełni gotowy do jazdy. Kai Huckenbeck mocno się poobijał, ale nie doznał żadnych urazów, w tym złamań. Krzysztof Buczkowski natomiast ma kontuzję palca prawej ręki i założono mu opatrunek.

ZOBACZ WIDEO: Tai Woffinden przez ponad 10 lat nie odzyskał pełnej sprawności. Teraz to się udało

- Na razie wszystko wskazuje na to, że z Arged Malesą Ostrów pojedziemy w optymalnym składzie. Mówię na razie, bo czasem ból po upadkach bardziej doskwiera dopiero po kilku dniach - wyjaśnił Jerzy Kanclerz w rozmowie z "Gazetą Pomorską".

Prezes bydgoskiego klubu pozostaje dobrej myśli i liczy, że jego podopieczni zaliczą udane spotkanie.

Hit 1. kolejki Metalkas 2. Ekstraligi Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Arged Malesa Ostrów odbędzie się w niedzielę, 14 kwietnia o godz. 14:00. Tekstową relację LIVE przeprowadzi portal WP SportoweFakty.

Czytaj także:Liga 41 milionerów. W Polsce to ewenementWystęp Wiktora Lamparta w Gorzowie zagrożony? Piotr Baron zabrał głos

Źródło artykułu: WP SportoweFakty