Żużel. Mecz z wieloma niewiadomymi. W Gdańsku uporali się z torem w ostatniej chwili

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / fot. Ł.Narkowicz / pysznefotki.pl / Wybrzeże Gdańsk S.A. / Na zdjęciu: Krzysztof Kasprzak
Materiały prasowe / fot. Ł.Narkowicz / pysznefotki.pl / Wybrzeże Gdańsk S.A. / Na zdjęciu: Krzysztof Kasprzak
zdjęcie autora artykułu

W niedzielę, 14 kwietnia o godzinie 14:00 rozpocznie się mecz pomiędzy Energą Wybrzeżem Gdańsk a Cellfast Wilkami Krosno. Obie drużyny zupełnie inaczej spędziły ostatnie tygodnie. Dużo więcej jazdy mieli krośnianie.

W ostatnich tygodniach gdańszczanie mieli sporo problemów, szczególnie z torem oraz z pogodą. Ze względu na warunki atmosferyczne nie odbyły się dwa wyjazdowe sparingi, które Energa Wybrzeże miało odjechać w Gnieźnie i w Lesznie. Sporo kontrowersji wywołało odwołanie Memoriału Henryka Żyto, kiedy podczas, gdy w Gdańsku świeciło słońce, woda zgromadzona w studzienkach wybiła na pierwszym łuku i uniemożliwiła jazdę. Z tego względu oprócz juniorów, zawodnicy z Gdańska po raz pierwszy wyjechali na własny tor w czwartek. Trzy dni treningów wyglądały pozytywnie, zarówno jeśli chodzi o jakość nawierzchni, jak i jazdę zawodników, spośród których doskonale spisywał się Krzysztof Kasprzak. Pomimo braku sparingów i zawodów w Gdańsku, wszyscy trzej gdańscy obcokrajowcy mają za sobą już liczne mecze w Anglii. Cellfast Wilki Krosno mają za sobą natomiast aż pięć meczów kontrolnych. Spadkowicz z PGE Ekstraligi odjechał dwumecze z #OrzechowaOsada PSŻ-em Poznań i z Innpro ROW-em Rybnik, a także pojechał w Grudziądzu przeciwko ZOOleszcz GKM-owi. Krośnianie wygrali dwa mecze u siebie, a trzy razy na wyjazdach przegrywali. Mimo to, na pewno w Krośnie mogą wyciągnąć z tego pozytywne wnioski. Największym atutem krośnian jest dużo większe objeżdżenie, a ostatni wynik sparingu w Grudziądzu, gdzie ZOOleszcz GKM jechał w optymalnym składzie i wygrał tylko 48:42 pokazuje, że Cellfast Wilkom nie brakowało wiele nawet do ekipy z PGE Ekstraligi. W niedzielę dużo może zależeć od Norberta Krakowiaka, który w Grudziądzu zdobył 11 punktów, jednak w swojej dotychczasowej karierze zazwyczaj słabo prezentował się na torze w Gdańsku, który musi odczarować.

ZOBACZ WIDEO: Tai Woffinden przez ponad 10 lat nie odzyskał pełnej sprawności. Teraz to się udało

Dla kilku innych zawodników krośnieńskiego klubu będzie to debiut w oficjalnym meczu w barwach Cellfast Wilków, a ponownie na gdańskim torze będzie mógł się zaprezentować Jonas Seifert-Salk, który pierwszy kontrakt w Polsce podpisał właśnie w Wybrzeżu. W niedzielę do grona ligowych zawodników dołączy natomiast gdańszczanin Eryk Kamiński, który swoje 16 urodziny obchodzi 13 kwietnia i dzień po nich stanie pod taśmą w meczu Metalikas 2. Ekstraligi, jako najmłodszy w Polsce zawodnik uprawniony do startów w lidze.

Awizowane składy: Energa Wybrzeże Gdańsk: 9. Mateusz Tonder 10. Nicolai Klindt 11. Tom Brennan 12. Krzysztof Kasprzak 13. Niels Kristian Iversen 14. Eryk Kamiński 15. Miłosz Wysocki Cellfast Wilki Krosno: 1. Norbert Krakowiak 2. Dimitri Berge 3. Vaclav Milik 4. Patryk Wojdyło 5. Jonas Seifert-Salk 6. Piotr Świercz 7. Szymon Bańdur Początek spotkania: 14 kwietnia (niedziela), godz. 14:00 Sędzia: Arkadiusz Kalwasiński Komisarz toru: Rafał Banasiak Komisarz techniczny: Grzegorz Sokołowski

Czytaj także:  Cieślak ostro o Drabiku Świetne widowisko w Lesznie

Źródło artykułu: WP SportoweFakty