Żużel w TVP Historia. Giganci sprawdzą swoją wiedzę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Łukasz Forysiak /
Łukasz Forysiak /
zdjęcie autora artykułu

W niedzielę kibice żużla będą mogli emocjonować się nie tylko kolejnymi ligowymi starciami. Na kanale TVP Historia wyemitowany zostanie odcinek teleturnieju "Giganci historii", w którym pięciu fanatyków żużla będzie walczyć o duże pieniądze.

"Giganci historii" to teleturniej emitowany na antenie TVP Historia, w którym sprawdzana jest wiedza uczestników na dany temat. W niedzielnym odcinku pytania dotyczyć będą historii żużla. I to tej zarówno odległej, sięgającej początków czarnego sportu, jak i tej najnowszej.

O zwycięstwo walczyć będzie pięciu żużlowych fanatyków, dla których historia czarnego sportu to pestka. Walczyć oni będą w czterech etapach. Wygra ten, który będzie miał w finale najwięcej pieniędzy. Emocje będą do ostatniego pytania.

Czego dotyczyć będą pytania? To początki polskiego żużla: pierwsze pokazy i zawody żużlowe. Do tego prowadzący program pytać będą o infrastrukturę żużlową, najlepsze polskie kluby żużlowe, zawodników i trenerów, medalistów mistrzostw świata, Europy i innych zawodów o randzie międzynarodowej. Kluczowa będzie też statystyka żużlowych osiągnięć Polaków.

Odcinek teleturnieju "Giganci historii" będzie można obejrzeć w niedzielę 14 kwietnia od godziny 16:00 na antenie TVP Historia.

Czytaj także: To mu pokazała piątkowa inauguracja PGE Ekstraligi. "Od razu wiedziałem" Fatalny dzień liderów Sparty. Hampel pokazał drugą młodość

Źródło artykułu: WP SportoweFakty