Żużel. Wiadomo, co z występem Janusza Kołodzieja w Toruniu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Mateusz Jaśkowiak / Na zdjęciu: Janusz Kołodziej w kasku niebieskim
Mateusz Jaśkowiak / Na zdjęciu: Janusz Kołodziej w kasku niebieskim
zdjęcie autora artykułu

Przed Fogo Unią Leszno pierwszy w tym sezonie mecz wyjazdowy. Zespół z Wielkopolski zmierzy się z KS Apatorem Toruń. Na trzy dni przed spotkaniem została podjęta decyzja w sprawie startu Janusza Kołodzieja.

Z powodu urazu mostka Janusz Kołodziej mógł opuścić ligową inaugurację. Ostatecznie wystąpił w meczu z Tauron Włókniarzem Częstochowa. Zdobył 13 punktów, a jego zespół zwyciężył 47:43.

- Jeszcze nie ma tej pełni, jeśli chodzi o moje zdrowie, ale jest dużo lepiej niż kilka dni temu. Cieszę się, że mogłem powalczyć z Włókniarzem - mówił po tamtym spotkaniu w Ekstraliga Media Center.

Kapitana leszczyńskiego klubu mimo to zabraknie w piątkowym meczu z KS Apator Toruń. O powodach tej decyzji przedstawiciele Fogo Unii poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych.

"Decyzję o absencji kapitana leszczyńskich Byków podjął sztab szkoleniowy razem z zawodnikiem. Zdecydowano, że korzystniejsze dla Janusza będzie poświęcenie najbliższych dni na kontynuowanie rehabilitacji" - czytamy w komunikacie (pełna treść poniżej).

ZOBACZ WIDEO: Znowu jest jedynym liderem. Czy Janusz Kołodziej ma tego dość?

Za Janusza Kołodzieja Fogo Unia Leszno może stosować przepis o zastępstwie zawodnika. Póki co nie wiadomo jednak, czy Rafał Okoniewski zdecyduje się na taki manewr. W odwodzie pozostaje m.in. Nazar Parnicki. "Decyzja co do zastosowania ZZ zapadnie bezpośrednio przed piątkowym meczem w Toruniu" - przekazano.

Spotkanie KS Apator Toruń - Fogo Unia Leszno przeprowadzone zostanie w piątek, 19 kwietnia o godz. 18:00. Tekstowa relacja LIVE dostępna będzie na portalu WP SportoweFakty.

Czytaj także:Janusz Ślączka o występie Drabika w Lesznie. Tłumaczy też manewry taktyczneMoże mieć spore problemy przez swoją wypowiedź. "Zachował się jak nowicjusz"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (25)
avatar
kowix7
17.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Szkoda. Zdrowia Janusz. A Parnicki juz raz nam pokazal jak sie jezdzi wiec moze odpali tym razem na MA. Lepiej dla nas aby nie odpalil;)  
avatar
Rache
17.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Decyzja o starcie w meczu nalezy do zawodnika.Klub nie powinien naciskac.Zycie i zdrowie ma sie jedno.Nie tylko Sedzia Zawodow moze sterowac wynikiem.Zdrowia dla Kolodzieja.  
avatar
Kacper,,U.L
17.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Mecz przyjaźni.Taki Kraj Rad jak ta sowiecka gazetka propagująca przyjazn Polsko-Radziecką.Nawet Wojtasa na MA w Młynie nie będzie tego od pytania do trolli:kiedy wreszcie wygracie na MA?I już Czytaj całość
avatar
Blue Label
16.04.2024
Zgłoś do moderacji
3
4
Odpowiedz
Z Wlokniarzem zdolny do jazdy z Toruniem już nie wałek na kilometr  
avatar
DonLemon ACM and CKM
16.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Mamy początek sezonu, zawodnicy niewjeżdżeni, temperatury niestandardowe i Unia mogła zaskoczyć Apator na MA.