Żużel. Pogoda nie daje za wygraną! Kolejne spotkanie przełożone

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / https://pixabay.com/ / Ulewa
Materiały prasowe / https://pixabay.com/ / Ulewa
zdjęcie autora artykułu

Niestety, ale pogoda nie daje za wygraną w ten weekend. Kolejne spotkanie zostało przełożone. Tym razem nie dojdzie do skutku pojedynek Tauron Włókniarza Częstochowa z Betard Spartą Wrocław.

Żużlowi kibice nie mają szczęścia w ten weekend. W sobotę nie doświadczyliśmy rywalizacji, ponieważ przełożone zostały wszystkie trzy mecze, które były zaplanowane na ten dzień. Żużlowcy nie wyjechali na tory w Tarnowie, Łodzi i Rybniku. Niedzielny mecz w Opolu także nie doszedł do skutku.

Pod dużym znakiem zapytania stały także niedzielne spotkania. Chwilę po godzinie 13:00 Speedway Ekstraliga opublikowała komunikat, w którym poinformowała o przełożeniu na inny termin spotkania Tauron Włókniarz Częstochowa - Betard Sparta Wrocław. Nowa data meczu nie jest jeszcze znana.

"W związku z ciągłymi opadami deszczu i prognozami pogody przewidującymi deszcz w godzinie zawodów, nie dojdzie do skutku zaplanowany na 21 kwietnia mecz TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa – BETARD SPARTA Wrocław. Padający deszcz i temperatury bliskie zera stopni Celsjusza nie pozwoliły na rozegranie meczu w Częstochowie. Organizator skorzystał z plandeki, ale nie sprawdziły się prognozy pogody, które przewidywały, że opady deszczu ustaną w godzinach porannych w dniu zawodów. W związku z tym zawody odwołano. Nowy termin zostanie podany w oddzielnym komunikacie Speedway Ekstraligi." - czytamy w komunikacie.

Tym samym w niedzielę odbędą się tylko cztery mecze. O 13:15 zawodnicy wyjechali na tor w Daugavpils, na 14:00 zaplanowane są starty zawodów w Ostrowie i Krośnie. Natomiast weekendowe zmagania zakończy starcie NovyHotel Falubazu Zielona Góra z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz.

ZOBACZ WIDEO: Wraca temat powrotu do przepisu o KSM. "Nareszcie"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty