Żużel. Australijczyk nie dał szans rywalom. Rozczarowania w Arged Malesie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek
zdjęcie autora artykułu

Brady Kurtz został bohaterem meczu Innpro ROW Rybnik - Arged Malesa Ostrów (51:39). Australijczyk wywalczył komplet punktów, w ostatnim biegu wyszarpując zwycięstwo Tobiaszowi Musielakowi. Goście zanotowali nierówny występ.

Noty dla zawodników Innpro ROW Rybnik:

Rohan Tungate 5-. Na minus należy zapisać mu sytuację z biegu pierwszego, gdy nie spojrzał na swojego klubowego kolegę i ten uderzył w bandę, tracąc swoją pozycję. Pozostałe wyścigi z jego udziałem zakończyły się triumfami Innpro ROW.

Brady Kurtz 6. Bezbłędny występ Australijczyka. Kompletu punktów mógł go pozbawić Tobiasz Musielak, ale na ostatnim łuku wjechał pod łokieć swojego rywala i wyrwał mu zwycięstwo. Kapitalna jazda.

Jakub Jamróg 5. Zaczął pechowo, bo mocno z równowagi wyprowadził go Tungate. Szybko wrócił na właściwe tory i do końca spotkania był już niepokonany. Wraz z Bradym Kurtzem był jednym z ojców sukcesu.

ZOBACZ WIDEO: Patryk Dudek w lepszej formie niż przed rokiem. "To będzie kolejny temat do rozmów"

Norick Bloedorn 2+. Początek spotkania w wykonaniu młodego Niemca był wręcz wyborny, wraz z Grzegorzem Walaskiem pokonał na 5:1 Gleba Czugunowa i Wiktora Jasińskiego. Później zdołał jeszcze wygrać z Frederikiem Jakobsenem.

Grzegorz Walasek 4. Zrobił swoje i zmazał plamę po fatalnym występie na torze w Poznaniu. 47-latek zaliczył tylko jeden słabszy bieg.

Maksym Borowiak 1. To nie był udany występ w jego wykonaniu. Najpierw popełnił błąd w biegu juniorskim, a później nie wykorzystał swojej szansy na zdobycie dwóch punktów.

Kacper Tkocz 2-. W całym spotkaniu pokonał tylko jednego rywala - Gracjana Szostaka w biegu juniorskim. Stać go na lepsze występy, ale tym razem tego nie pokazał.

Paweł Trześniewski bez oceny. Pojawił się na torze tylko raz, gdy zastąpił słabo spisującego się Maksyma Borowiaka. Nie wykorzystał jednak swojej szansy. Trzeba podkreślić, że nie miał łatwego zadania.

Noty dla zawodników Arged Malesy Ostrów:

Chris Holder 4+. Zaliczył słabszą końcówkę spotkania i jego punktów nieco zabrakło ostrowianom do lepszego rezultatu. Mimo to był najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu obok Tobiasza Musielaka.

Wiktor Jasiński 2-. Od początku sezonu nie spisuje się najlepiej. Na torze w Rybniku starał się walczyć, ale w ostatecznym rozrachunku zdołał pokonać tylko Kacpra Tkocza.

Tobiasz Musielak 4+. Podobnie jak Chris Holder jechał nieco w kratkę. Na koniec meczu mógł wygrać z niepokonanym Bradym Kurtzem. Wychowanek Unii Leszno dał się jednak minąć rzutem na taśmę.

Frederik Jakobsen 2. To nie był udany mecz w jego wykonaniu. W dwóch pierwszych spotkaniach Duńczyk jechał znacznie skuteczniej. W sobotę punkty zdobywał tylko na młodzieżowcach rywali oraz Noricku Bloedornie.

Gleb Czugunow 2. On również rozczarował. Przed sezonem kreowany był na jednego z liderów Arged Malesy i spełniał pokładane w nim oczekiwania. W Rybniku zaczął od dwóch porażek po 1:5. Stać go na znacznie skuteczniejszą jazdę.

Sebastian Szostak 4. Jego występ był pozytywnym zaskoczeniem. 21-latek stał się jednym z najskuteczniejszych zawodników swojego zespołu. Dobrze radził sobie w starciach z juniorami gospodarzy.

Gracjan Szostak 2. W wyścigu juniorskim wykorzystał błąd Maksyma Borowiaka. W drugim starcie nie nawiązał walki z rywalami. Wciąż przed nim dużo nauki.

Tobiasz Potasznik bez oceny. Ponownie nie otrzymał swojej szansy od trenera Mariusza Staszewskiego.

SKALA OCEN: 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - bardzo słabo

Czytaj także:Zawodnik Stali Gorzów zwyciężył w swoim kraju. Polak stanął na podium - Menedżer PSŻ "Bardzo dobrze, że tak się skończyło, a nie gorzej"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty