Żużel. Kolejny mecz odwołany. Problemem zawody w Polsce

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Patryk Wojdyło
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Patryk Wojdyło
zdjęcie autora artykułu

Nie dojdzie do skutku zaplanowany na czwartek mecz brytyjskiej Premiership pomiędzy King's Lynn Stars i Leicester Lions. Gospodarze wydali oświadczenie, w którym poinformowali o powodach - jednym z nich są eliminacje IMP.

Tym razem to nie niekorzystne warunki atmosferyczne, a problemy związane z dostępnością zawodników, były przyczyną przełożenia meczu w Wielkiej Brytanii.

Spotkanie King's Lynn Stars - Leicester Lions, które miało odbyć się w czwartek (9 maja), przeniesiono na 1 lipca.

Organizatorzy tłumaczą, że winne sytuacji są zaplanowane na ten dzień eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Polski.

"Nic nie wskazywało na to, że ta data będzie wykorzystywana w Polsce, kiedy uzgadniano i rejestrowano terminarz meczów w Wielkiej Brytanii w grudniu ubiegłego roku. Nawet pod koniec ubiegłego tygodnia polskie wydarzenia nie widniały w międzynarodowym kalendarzu" - wyjaśnił klub.

ZOBACZ WIDEO: Bardzo trudny kalendarz Fogo Unii. Czy leszczynian czeka seria porażek?

Przypomnijmy, że zawodnikami "Gwiazd" są w tym sezonie Tobiasz Musielak oraz Patryk Wojdyło. Na domiar złego pierwszy z nich doznał ostatnio kontuzji obojczyka. Kierownictwo "Gwiazd" podkreśliło, że chce zapewnić swoim kibicom sportowe widowisko, a nie jazdę w składzie osłabionym przez kolizję terminów.

"Gdyby klub wiedział o tych zawodach w momencie tworzenia naszego terminarza, nie planowalibyśmy rozgrywania meczu u siebie w tym dniu" - dodano.

Czytaj także:Przedpełski jak feniks z popiołów. Eksperci nie mieli racji"Więcej nie będę gadał". Marek Cieślak przeprosił za swoje słowa

Źródło artykułu: WP SportoweFakty