Weteran dał lekcję żużla. Łodzianie zbyt nierówni

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Grzegorz Walasek
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Grzegorz Walasek
zdjęcie autora artykułu

Grzegorz Walasek został bohaterem spotkania w Łodzi, gdzie jego Innpro ROW Rybnik pokonał H.Skrzydlewska Orła 50:39. W zespole gospodarzy zabrakło lidera oraz wsparcia drugiej linii.

Noty dla zawodników H.Skrzydlewska Orła Łódź:

Luke Becker 4+. Trudno mieć do niego większe zastrzeżenia. Amerykanin nie ustrzegł się poważnej wpadki w postaci podwójnej przegranej z parą gości. W całym spotkaniu był jednak najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu. Robił, co mógł, aby utrzymać Orła przy życiu.

Oskar Polis 2. W całym meczu pokonał jedynie Noricka Bloedorna i źle dysponowanego Maksyma Borowiaka. Nie pozostawił po sobie dobrego wrażenia i nie wiadomo, czy zachowa swoje miejsce w składzie na kolejne spotkanie.

Tomasz Gapiński 2+. Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Jako jedyny zdołał pokonać tego dnia Grzegorza Walaska, ale w ostatecznym rozrachunku trudno rozpatrywać jego występ jako udany.

ZOBACZ WIDEO: Wierzył w Pawła Przedpełskiego. "Zdecydowanie nie miałem racji"

Benjamin Basso 3. Duńczyk zaprezentował bardzo ofensywną jazdę, w każdym wyścigu starał się atakować rywali i robił show na dystansie. Ambitna postawa jednak nie wystarczyła, aby uratować swój zespół przed czwartą z rzędu ligową porażką.

Oliver Berntzon 3+. Zaliczył nierówny występ. Był co prawda drugim najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu, ale przytrafiały mu się też słabsze wyścigi. Liderzy jak on czy Luke Becker nie mogą sobie na to pozwalać, jeżeli chcą pomóc swojej ekipie w zdobywaniu punktów.

Aleksander Grygolec 1. Nie ukończył żadnego wyścigu. Najpierw upadł po swoim błędzie, a później - w tym samym miejscu - również miał problemy, a w konsekwencji zanotował defekt. Występ do zapomnienia.

Mateusz Bartkowiak 3. Zrobił swoje - zwyciężył w wyścigu juniorskim. Później zdołał uporać się raz jeszcze z Maksymem Borowiakiem. Próbował przy tym walczyć na dystansie.

Seweryn Orgacki bez oceny. Dostał tylko jedną szansę, gdy zastąpił fatalnie jadącego Grygolca. Nie ukończył swojego wyścigu wskutek defektu motocykla. Łodzianie mają duży problem z obsadzeniem pozycji drugiego juniora.

Noty dla zawodników Innpro ROW Rybnik:

Rohan Tungate 5-. Z Australijczykiem na torze Innpro ROW nie przegrał ani jednego wyścigu. Co więcej, dwa biegi zakończył wynikiem 5:1. Doświadczony zawodnik był dużą wartością dodaną dla swojej ekipy, imponował także prędkością na dystansie.

Grzegorz Walasek 5+. Najstarszy zawodnik Metalkas 2. Ekstraligi przeżywał w tym meczu kolejną młodość. 48-latek praktycznie nie miał sobie równych, walczył na dystansie i jechał jak za dawnych lat. Jedynej porażki doznał nieoczekiwanie z Tomaszem Gapińskim.

Jakub Jamróg 4. Nieco słabiej spisywał się w drugiej części zawodów, ale i tak pozostawił po sobie niezłe wrażenie. W każdym wyścigu dojeżdżał do mety przed którymś z zawodników gospodarzy.

Norick Bloedorn 2-. To zdecydowanie nie był jego najlepszy dzień. Niemiec zanotował bardzo przeciętny występ. Dwa razy jechał przed juniorami H.Skrzydlewska Orła. Swój trzeci punkt zdobył natomiast pokonując Benjamina Basso i to jedyny pozytywny moment w jego wykonaniu.

Brady Kurtz 4. Najskuteczniejszy zawodnik Metalkas 2. Ekstraligi zaczął to spotkanie nadspodziewanie kiepsko - od zajęcia ostatniego miejsca. Dopiero pod koniec spotkania odnalazł właściwe ustawienia i dowiózł do mety dwa biegowe zwycięstwa. Po nich Innpro ROW zapewnił sobie wygraną w meczu.

Paweł Trześniewski 3+. Udanie zastąpił kontuzjowanego Kacpra Tkocza. Zaimponował szczególnie w swoim drugim starcie, w którym zdołał pokonać Oskara Polisa. Wcześniej - w biegu juniorskim - stoczył walkę o trzy punkty z Mateuszem Bartkowiakiem.

Maksym Borowiak 1. Występ zdecydowanie do zapomnienia. W biegu juniorskim upadł na punktowanej pozycji. Później nie nawiązywał już walki z przeciwnikami.

Kamil Winkler bez oceny. Wychowanek rybnickiego klubu nie pojawił się na torze.

SKALA OCEN: 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - bardzo słabo

Czytaj także:Menedżer Wybrzeża nie zrzuca winy na opady. "Tor był najlepszy w tym roku"Czarne chmury nad Orłem Łódź. Tabela Metalkas 2. Ekstraligi i statystyki

Źródło artykułu: WP SportoweFakty