Żużel. Mamy kolejnych juniorów z certyfikatami "Ż"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Kacper Mania
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Kacper Mania
zdjęcie autora artykułu

W poniedziałek w Zielonej Górze odbył się kolejny w tym roku egzamin na licencję żużlową. Wiemy już, że pozytywny wynik uzyskała dwójka adeptów - jeden wychowanek Unii Leszno i jeden ze Sparty Wrocław.

Poniedziałkowy egzamin na licencję żużlową zakończył się pozytywnie dla dwóch adeptów - Kacpra Manii i Eryka Farańskiego. Pierwszy z nich uzyskał stosowne dokumenty w barwach Fogo Unii Leszno i dołączył do licznej już grupy podopiecznych Romana Jankowskiego, która może ścigać się w rozgrywkach Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów.

Mania dopiero 21 lutego przyszłego roku będzie świętował 16. urodziny, co da mu zielone światło do startów w rozgrywkach ligowych.

Szesnaste urodziny świętował za to drugi z nowych posiadaczy licencji żużlowej - Eryk Farański. Młodym zawodnikiem niedawno zachwycał się sam Greg Hancock.

Z różnych przyczyn nastolatek walczył o to, by odejść ze Sparty Wrocław (więcej TUTAJ), ale ostatecznie to w barwach ekipy z Dolnego Śląska uzyskał certyfikat żużlowy.

Na dniach ma jednak zmienić otoczenie w ramach wypożyczenia do innego klubu z PGE Ekstraligi.

Czytaj także: 1. Mocne słowa Jasona Doyle'a. "Ludzie z małymi mózgami" 2. Słaby początek sezonu Włókniarza. Jest reakcja zarządu klubu

ZOBACZ WIDEO: Martin Vaculik jest bezradny. Kolejny słaby początek sezonu Słowaka

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (4)
avatar
szakal
14.05.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Za dolara, to Hancock zachwyci się wszystkim.  
avatar
Rache
14.05.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
A czym sie Greg Hancock nie zachwycal?  
avatar
Don Ezop Fan
14.05.2024
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Mlody Byczek czesto trenowal i trenuje na Smoku z przyjacielem wszystkich leszczynian- Don Bartolo Czekanskim z Wilkszyna. Mania po egzaminie dziekowal Jankesowi za mozliwosc treningow z Czekan Czytaj całość
avatar
WM.
13.05.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Pojedzie w barwach Zorzy Wilkszyn, manager Don Ezop załatwił kontrakt.