Żużel. Szymon Woźniak zna już rywali w walce o awans do Grand Prix. Lista startowa eliminacji w Lonigo

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Szymon Woźniak w akcji w Grand Prix
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Szymon Woźniak w akcji w Grand Prix
zdjęcie autora artykułu

Na sobotę 25 maja zaplanowano dwie ostatnie eliminacje do przyszłorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Wtedy odbędą się rundy kwalifikacyjne w słowackiej Żarnovicy i włoskim Lonigo. Jako ostatnią poznaliśmy listę startową tych drugich zawodów.

W obsadzie imprezy, która 25 maja odbędzie się we Włoszech, wystąpi jeden reprezentant Polski - Szymon Woźniak, który jest tegorocznym stałym uczestnikiem cyklu SGP. Oprócz zawodnika ebut.pl Stali Gorzów za faworytów do zajęcia lokaty w czołowej czwórce, co da awans do SGP Challenge, można uznać chyba jeszcze Jacka Holdera, Jaimona Lidseya, Daniela Bewleya, Andreasa Lyagera czy Timo Lahtiego.

Na liście startowej widnieje nazwisko Jana Kvecha, który nie dokończył ostatniego turnieju SGP w niemieckim Landshut. Po tym przechodził on jednak rehabilitację i być może wystąpi we włoskim Lonigo. W turnieju nie zabraknie również faworyta gospodarzy, którym jest Michele Paco Castagna.

Z rund rozegranych w poniedziałek 20 maja w niemieckim Abensbergu i węgierskim Debreczynie do SGP Challenge, które zaplanowano na 4 października w czeskich Pardubicach awans uzyskało już ośmiu zawodników. Kolejna ósemka dołączy do nich po sobotnich eliminacjach. Jeśli jednak w tym gronie nie znajdzie się Czech, federacja naszych południowych sąsiadów wyznaczy jedno nazwisko na zasadzie "dzikiej karty" (wówczas trójka awansuje z rundy w słowackiej Żarnovicy).

Lista startowa 3. Rundy Kwalifikacyjnej do Speedway Grand Prix 2025 - Lonigo, 25 maja 2024: 1. Christian Zubillaga (Argentyna) 2. Kevin Woelbert (Niemcy) 3. Jan Kvech (Czechy) 4. Tino Bouin (Francja) 5. Szymon Woźniak (Polska) 6. Nicolas Vicentin (Włochy) 7. Jack Holder (Australia) 8. Anże Grmek (Słowenia) 9. Andreas Lyager Hansen (Dania) 10. Jaimon Lidsey (Australia) 11. Carlos Eber Ampugnani (Argentyna) 12. Michele Paco Castagna (Włochy) 13. Francis Gust (Łotwa) 14. Daniel Bewley (Wielka Brytania) 15. Nicolo Percotti (Włochy) 16. Timo Lahti (Szwecja) 17. Matteo Boncinelli (Włochy) - rezerwa

Czytaj także: Żużel na świecie. Zawodnik Motoru wygrał w Ukrainie. Duński talent nie zwalnia tempa Czeska młodzież wygrała na własnym torze. Dobry występ Polaka

ZOBACZ WIDEO: "Nie ma sensu". Szczere słowa Bartosza Zmarzlika o torach w Grand Prix

Źródło artykułu: WP SportoweFakty