Żużel. Kolejni sponsorzy tytularni we Włókniarzu. Wspomogą młodszych zawodników

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Grzegorz Misiak / Na zdjęciu: Kajetan Kupiec na prowadzeniu
Materiały prasowe / Grzegorz Misiak / Na zdjęciu: Kajetan Kupiec na prowadzeniu
zdjęcie autora artykułu

W Częstochowie w ostatnim czasie na brak zajęć nie narzekano. Działacze prowadzili rozmowy z różnymi firmami, które mogłyby wesprzeć nie tylko drużynę w PGE Ekstralidze, ale i młodzież.

W ostatnich tygodniach działacze częstochowskiego Włókniarza ogłosili kilka bardzo ważnych dla siebie współprac. Najpierw firma Krono-Plast została sponsorem tytularnym obiektu przy ulicy Olsztyńskiej, a nieco ponad półtora miesiąca później również partnerem tytularnym drużyny, która występuje w PGE Ekstralidze (wcześniej klub wierzył w dalszą kooperację z Tauronem, ale ta ostatecznie nie doszła do skutku).

Prezes klubu Michał Świącik w rozmowie z WP SportoweFakty nie ukrywał, że to nie koniec takich kooperacji. Spowodowane to było chęcią pozyskania odpowiednich partnerów, także tytularnych dla zespołu startującego w U24 Ekstralidze, a także dla młodzieży z klasy 250cc i mini żużla.

I tak też się stało. Kilka dni temu klub pochwalił się, że firma Stilmar wesprze tych najmłodszych, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w czarnym sporcie, czyli na mini torze przy ulicy Brzegowej, ale i tych, którzy są jeszcze na tym bezpośrednim zapleczu, czyli w klasie 250cc.

W zespół ścigający się w U24 Ekstralidze zainwestuje z kolei firma Impakt, która od wielu lat wspiera częstochowski speedway. Teraz będą partnerem wicelidera drużyny do 24. roku życia.

Czytaj także: 1. Sroga kara dla żużlowca. Został zawieszony na 20 miesięcy! 2. Roczna przerwa okazała się dla niego zbawienna

ZOBACZ WIDEO: "Nie ma sensu". Szczere słowa Bartosza Zmarzlika o torach w Grand Prix

Źródło artykułu: WP SportoweFakty