Żużel. Żelazny skład Stali na Spartę. Wrocławianie utrzymali ustawienie z meczu z Unią

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Oskar Paluch (kask biały) z Martinem Vaculikiem (kask żółty)
WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Oskar Paluch (kask biały) z Martinem Vaculikiem (kask żółty)
zdjęcie autora artykułu

W pierwszym z dwóch niedzielnych spotkań 6. rundy PGE Ekstraligi Betard Sparta Wrocław skonfrontuje się z ebut.pl Stalą Gorzów. Przyjezdni nie zaskoczyli awizowanym składem. Tak samo trzeba powiedzieć w przypadku gospodarzy.

Niezwykle interesująco zapowiada się potyczka wrocławsko-gorzowska. Oba zespoły zajmują w tym momencie miejsca 2-3 w tabeli PGE Ekstraligi, więc już samo to powinno zachęcić do śledzenia bezpośredniego starcia na Stadionie Olimpijskim w niedzielne popołudnie.

Goście z Gorzowa nie zaskoczyli składem, jaki awizowali. Uwagi dotyczą jednak nazwisk Szymona Woźniaka, Martina Vaculika i Andersa Thomsena. Tę trójkę czeka w sobotę start w eliminacjach do przyszłorocznego cyklu Grand Prix, tj. Polaka w Lonigo, a Słowaka i Duńczyka w Żarnovicy.

Jeżeli drugi z tych turniejów zostałby przełożony na niedzielę, to wedle Art. 728 ust. 2 Stal nie wyrazi zgody na start we Wrocławiu bez dwóch swoich zawodników. Gdyby przełożony został ten we Włoszech, gorzowianie uzyskają możliwość zastosowania za Woźniaka zastępstwa zawodnika.

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław  9. Daniel Bewley 10. Tai Woffinden 11. Bartłomiej Kowalski 12. Artiom Łaguta 13. Maciej Janowski 14. Marcel Kowolik 15. Jakub Krawczyk

ebut.pl Stal Gorzów  1. Szymon Woźniak 2. Oskar Fajfer 3. Martin Vaculik 4. Jakub Miśkowiak 5. Anders Thomsen 6. Oskar Paluch 7. Jakub Stojanowski

Początek meczu: godz. 16:30 Sędzia: Krzysztof Meyze Komisarz toru: Maciej Głód

Prognoza na niedzielę (za: pogoda.wp.pl): Temperatura: 24°C Deszcz: 0.2 mm Wiatr: 11 km/h

CZYTAJ WIĘCEJ: Mała demolka w Grindsted. Skuteczny Pawlicki, nieskuteczny Miśkowiak Holsted górą w meczu na szczycie. Bardzo dobry występ Cierniaka w Fjelsted    ZOBACZ WIDEO: "Mam co robić w życiu". Interesujące słowa Rusieckiego o Unii

Źródło artykułu: WP SportoweFakty