Żużel. Lider z Lublina zatrzymany na własnym torze. Wychowanek Unii z kompletem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Mateusz Jaśkowiak / Na zdjęciu: Zawodnik Unii Leszno
Mateusz Jaśkowiak / Na zdjęciu: Zawodnik Unii Leszno

W poniedziałek w Lublinie rozegrana została 4. runda Indywidualnego Pucharu Ekstraligi w klasie 250cc. Po raz pierwszy wygrał ktoś inny niż Karol Szmyd. Dotychczasowy lider zajął piąte miejsce.

Karol Szmyd wygrał trzy rundy Pucharu Ekstraligi 250cc i był faworytem zawodów na własnym torze. Przy Alejach Zygmuntowskich nie zaznał goryczy porażki, ale nie udało mu się awansować do finału. Na przeszkodzie stanęło wykluczenie w czwartej serii, które zadecydowało o tym, że Szmyd nie uzyskał przepustki do najważniejszego biegu dnia.

Wykorzystał to Maksymilian Kostera, który wszystkie pięć biegów kończył na pierwszym miejscu. Zawodnik Fogo Unii Leszno w finale pokonał m.in. Filipa Bęczkowskiego, który to właśnie wtedy stracił pierwsze i jedyne tego dnia punkty.

Piąta runda zmagań 3 czerwca w Krośnie. W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Szmyd, który ma w tej chwili 49 punktów. Jednak jego przewaga nad rywalami stopniała do jednego oczka - nad Kosterą i Bęczkowskim.

Punktacja (za: ekstraliga.pl): 1. Maksymilian Kostera (Leszno) - 15 (3,3,3,3,3) - 1. miejsce w finale 2. Filip Bęczkowski (Gorzów) - 14 (3,3,3,3,2) - 2. miejsce w finale 3. Oskar Kręglicki (Krosno) - 12 (2,3,3,3,1) - 3. miejsce w finale 4. Kewin Nycz (Gorzów) - 10 (2,2,3,3,0) - 4. miejsce w finale 5. Karol Szmyd (Lublin) - 9 (3,3,3,w) 6. Bartosz Derek (Toruń) - 8 (2,1,2,3) 7. Wiktor Jasiński (Toruń) - 8 (2,2,2,2) 8. Filip Gano (Leszno) - 7 (3,2,1,1) 9. Dominik Baryłka (Gorzów) - 7 (1,2,2,2) 10. Kacper Witrykus (Zielona Góra) - 6 (3,u,2,1) 11. Arkadiusz Kordek (Krosno) - 6 (1,2,1,2) 12. Filip Zaborek (Lublin) - 6 (1,1,2,2) 13. Bartłomiej Posturzyński (Częstochowa) - 4 (2,0,1,1) 14. Michał Obst (Wrocław) - (w,3,w,w) 15. Rafał Grzędziński (Wrocław) - (1,d,0,2) 16. Jakub Plutowski (Częstochowa) - 3 (1,1,1,w) 17. Konrad Górski (Zielona Góra) - 2 (0,1,0,1) 18. Kevin Iwański-Jaura (Grudziądz) - 2 (0,1,1,t) 19. Jonasz Żyta (Grudziądz) - 1 (0,0,0,1) Bieg po biegu: 1. Witrykus, Derek, Plutowski, Górski 2. Gano, Posturzyński, Grzędziński, Obst (w) 3. Szmyd, Nycz, Baryłka 4. Kostera, Kręglicki, Kordek, Iwański-Jaura 5. Bęczkowski, Jasiński, Zaborek, Żyta 6. Kostera, Nycz, Derek, Grzędziński (d) 7. Obst, Kordek, Górski, Żyta 8. Bęczkowski, Gano, Iwański-Jaura 9. Kręglicki, Baryłka, Zaborek, Witrykus (u) 10. Szmyd, Jasiński, Plutowski, Posturzyński 11. Bęczkowski, Baryłka, Kordek, Grzędziński 12. Kręglicki, Derek, Posturzyński, Żyta 13. Szmyd, Witrykus, Iwański-Jaura, Obst (w) 14. Kostera, Zaborek, Plutowski 15. Nycz, Jasiński, Gano, Górski 16. Derek, Baryłka, Żyta, Szmyd (w) 17. Kostera, Zaborek, Posturzyński, Obst (w/2min) 18. Bęczkowski, Grzędziński, Górski, Plutowski (w) 19. Nycz, Jasiński, Witrykus, Iwański-Jaura (t) 20. Kręglicki, Kordek, Gano

Finał 21. Kostera, Bęczkowski, Kręglicki, Nycz

Czytaj także: 1. Trener Wilków Krosno mówi, co zaważyło na przegranej z ostrowianami 2. Jaka przyszłość Michaela Jepsena Jensena? Prezes PSŻ-u rozwiewa wątpliwości

Źródło artykułu: WP SportoweFakty