Żużel. Dobre informacje dla Krono-Plast Włókniarza. Zawodnik wrócił na tor

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Kacper Halkiewicz w kasku niebieskim
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Kacper Halkiewicz w kasku niebieskim
zdjęcie autora artykułu

W piątkowy wieczór Krono-Plast Włókniarz Częstochowa powalczy o punkty we Wrocławiu. Wszystko wskazuje na to, że Janusz Ślączka zabierze tam m.in. Kacpra Halkiewicza, który pauzował ze względu na kontuzje.

Początek sezonu nie był najlepszy dla Kacpra Halkiewicza. Junior Krono-Plast Włókniarza Częstochowa z czasem zaczął się prezentować jednak coraz lepiej, a potwierdził to trzema punktami z dwoma bonusami w domowej potyczce z KS Apatorem Toruń. Wobec problemów jego klubowego partnera - Kajetana Kupca, to on miał zająć miejsce obok Szymona Ludwiczaka w rozgrywkach PGE Ekstraligi.

Halkiewicz jednak pod koniec maja zaliczył upadek w zawodach młodzieżowych i złamał obojczyk. Przebąkiwało się, że junior na tor wróci dopiero na początku lipca. Niespodziewanie nazwisko tego zawodnika pojawiło się w awizowanym składzie Krono-Plast Włókniarza na piątkowy mecz we Wrocławiu.

Fani zastanawiali się - czy to możliwe, że Halkiewicz pojedzie na Stadion Olimpijski. Tym bardziej że 17-latek nie wziął udziału we wtorkowym starciu w ramach U24 Ekstraligi. Nazajutrz młodzieżowiec pochwalił się, że po raz pierwszy od kilkunastu dni znów kręcił kółka.

Spotkanie Betard Sparty Wrocław z Krono-Plast Włókniarzem Częstochowa odbędzie się w piątek 20 czerwca. Początek starcia zaplanowano na godzinę 20:45.

Czytaj także: - Przysłał zwolnienie i... pojechał na zawody. Spotkała go kara - Kuriozalne wykluczenie w PGE Ekstralidze

ZOBACZ WIDEO: Piotr Baron mówi wprost. "Strasznie ciężko tym chłopakom pomóc"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty