Polska w przyszłym tygodniu ma szansę na kolejne złoto. Trener podał skład

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Rafał Dobrucki
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Rafał Dobrucki
zdjęcie autora artykułu

W sobotę 22 czerwca na torze w Pile rozegrana zostanie kolejna edycja Mistrzostw Europy Par do lat 19. Trener Rafał Dobrucki we wtorek podał skład reprezentacji Polski na te zawody. Biało-Czerwoni bronią tytułu.

W składzie naszej drużyny znajdą się: Bartosz Bańbor (Orlen Oil Motor Lublin), Paweł Trześniewski (Innpro ROW Rybnik) oraz na rezerwie Wiktor Przyjemski (również Orlen Oil Motor Lublin).

Wybór akurat tych zawodników nie jest przypadkowy. Ponad dwa tygodnie temu, również w Pile, rozegrano turniej o Brązowy Kask, w którym powołana trójka zajęła trzy pierwsze miejsce (wygrał Przyjemski przed Trześniewskim i Bańborem).

Rywalami Polaków w Pile będą Czesi, Brytyjczycy, Duńczycy, Niemcy, Ukraińcy i Szwedzi. Składy tych zespołów na razie nie zostały upublicznione. Turniej rozpocznie się o godz. 16:00, a sędzią będzie Pavel Vana z Czech.

Mistrzostwa Europy Par U19 (funkcjonujące wcześniej jako Puchar Europy Par U19) rozgrywane są od 2018 roku. Pierwszą edycję wygrali Polacy. W kolejnych latach górą byli Duńczycy, Czesi, Łotysze i znowu Polacy, którzy zwyciężyli w 2022 i 2023 roku.

Zobacz także:Lebiediew najlepszy na początek TAURON SEC! Podium Janowskiego w DebreczynieBewley obronił mistrzowski tytuł po walce z Woffindenem. Rozczarowujący występ Lamberta

ZOBACZ WIDEO: Prezes GKM-u widzi różnicę w traktowaniu klubów. Już przedstawił swoje argumenty

Źródło artykułu: WP SportoweFakty