Żużel. Znamy godziny zaległych meczów. Dwie drużyny pojadą dwukrotnie w ciągu 24 godzin

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Tobiasz Musielak
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Tobiasz Musielak
zdjęcie autora artykułu

Arged Malesa oraz Energa Wybrzeże pojadą swoje zaległe potyczki 22 czerwca, a dzień później zmierzą się ze sobą na Pomorzu. Znamy godziny wcześniej odwołanych spotkań z szóstej oraz dwóch konfrontacji dziewiątej kolejki Metalkas 2. Ekstraligi.

Pierwotnie pojedynki Innpro ROW-u Rybnik z Energa Wybrzeżem Gdańsk oraz Arged Malesy Ostrów z #OrzechowaOsada PSŻ-em Poznań miały odbyć się 1 czerwca, jednak z powodu niekorzystnych prognoz zostały przeniesione na inny termin.

Teraz wiadomo, że oba mecze zostaną rozegrane w sobotę, 22 czerwca, o godzinie 16:30. Spotkanie na Śląsku zostanie pokazane w Canal+ Online. Derby Wielkopolski kibice obejrzą z kolei w Canal+ Sport 5.

Warto jednakże podkreślić, że tego samego dnia w kalendarzu znajduje się finał Mistrzostw Europy Par U19 w Pile. Polskę reprezentować będzie, chociażby Paweł Trześniewski, który występuje w barwach rybnickiego klubu. To może zwiastować kolejne zmiany w terminarzu rozgrywek ligowych.

Wiadomo już również, na kiedy dokładnie zaplanowano dwie z czterech konfrontacji dziewiątej kolejki Metalkas 2. Ekstraligi. W nich Wybrzeże podejmie Arged Malesę, a Abramczyk Polonia Bydgoszcz Cellfast Wilki Krosno. Obie potyczki odbędą się w niedzielę, 23 czerwca, o godzinie 14:00. Transmisja z tej pierwszej będzie dostępna w Canal+ Sport 5, a drugiej w Canal+ Online.

To oznacza, że zarówno gdańszczan, jak i ostrowian czekają intensywne 24 godziny, w trakcie których odjadą dwa pojedynki. Relacje tekstowe "na żywo" ze wszystkich meczów przeprowadzi portal WP SportoweFakty.

ZOBACZ WIDEO: Duże zmiany w teamie Maxa Fricke'a. Żużlowiec opowiedział o szczegółach

Zobacz także: Komarnicki komentuje wygraną Stali Apator bezradny na własnym torze

Źródło artykułu: WP SportoweFakty