Żużel. Eksperci nie mają wątpliwości. To oni wyjdą zwycięsko z czwartkowej konfrontacji

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Łukasz Forysiak
WP SportoweFakty / Łukasz Forysiak
zdjęcie autora artykułu

W czwartek na kibiców czeka jedno spotkanie ligowe na polskich torach. W nim NovyHotel Falubaz Zielona Góra podejmie Krono-Plast Włókniarz Częstochowa. Zdaniem naszych ekspertów faworytem tej potyczki są gospodarze.

W czwartek na zielonogórskim owalu odbędzie się zaległy mecz szóstej kolejki PGE Ekstraligi, a w nim tamtejszy NovyHotel Falubaz będzie rywalizował z Krono-Plast Włókniarzem. Ci pierwsi w ostatnim czasie prezentują się naprawdę dobrze. Drudzy z kolei przeplatają lepsze konfrontacje z gorszymi.

W opinii większości uczestników Typera WP SportoweFakty faworytem pojedynku są miejscowi, którzy w przypadku zwycięstwa awansują na czwarte miejsce w tabeli najlepszej żużlowej ligi świata. Jacek Frątczak twierdzi nawet, że wygrają oni 52:38. Pozostali spodziewają się jednakże bardziej wyrównanego spotkania. Co więcej, Marta Półtorak obstawia remis.

Zielona Góra - Częstochowa
Krzysztof Cegielski47:43
Marek Cieślak48:42
Robert Dowhan50:40
Jacek Frątczak52:38
Jarosław Galewski50:40
Tomasz Gollob48:42
Michał Korościel47:43
Marcin Majewski48:42
Marta Półtorak45:45
Mateusz Puka50:40
Ireneusz Zmora50:40

ZOBACZ WIDEO: "Kompletnie niezrozumiałe". Kibice niepotrzebnie spędzili na stadionie cztery godziny

Czytaj także: > Nie ma zamiaru spieszyć się z powrotem na tor. "Chcę mieć pewność" > Idzie w ślady ojca i wujka. Kolejny Przedpełski z certyfikatem żużlowym

Źródło artykułu: WP SportoweFakty