Żużel. Cenne zwycięstwo dało Unii awans. Tabela i statystyki Krajowej Ligi Żużlowej

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: mecz Krajowej Ligi Żużlowej
WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: mecz Krajowej Ligi Żużlowej
zdjęcie autora artykułu

Niedzielne zwycięstwo za trzy punkty na Łotwie pozwoliło Unii Tarnów na awans o jedną pozycję w tabeli Krajowej Ligi Żużlowej. Jej liderem pozostaje Ultrapur Start Gniezno. Komplikuje się powoli sytuacja Optibet Lokomotivu Daugavpils.

W ten weekend odbyły się dwa mecze na najniższym ligowym szczeblu w Polsce. W sobotę nie było niespodzianki w spotkaniu Ultrapur Start Gniezno - OK Kolejarz Opole. Gospodarze bez problemów wygrali 53:37, budując sobie solidną zaliczkę przed rewanżem na wyjeździe. Dzięki temu utrzymali też fotel lidera tabeli.

Niedzielny mecz Krajowej Ligi Żużlowej odbywał się na Łotwie, gdzie Optibet Lokomotiv Daugavpils mierzył się z Unią Tarnów. W nim emocji nie zabrakło. Po wygranej 5:1 w piętnastym wyścigu pełną pulę zgarnęły "Jaskółki" i już drugi rok z rzędu wygrały w mieście nad Dźwiną. Ponadto przesunęły się na pozycję wicelidera. Ze strefy premiowanej awansem do play-off wypadła za to "Lokomotywa".

Na liście klasyfikacyjnej ustalanej na podstawie średniej biegowej prowadzi Adam Ellis z Polonii Piła z wynikiem 2,563. Drugi jest Marko Lewiszyn z Unii (2,500), a trzeci jego kolega klubowy Timo Lahti (2,444).

PEŁNE STATYSTYKI INDYWIDUALNE KRAJOWEJ LIGI ŻUŻLOWEJ -->

M Drużyna M Bon Pkt Z R P +/-
1. Ultrapur Start Gniezno7214601+50
2. Unia Tarnów8313503+62
3. Optibet Lokomotiv Daugavpils817305-16
4. Trans MF Landshut Devils606303-45
5. OK Kolejarz Opole806305-54
6. Polonia Piła715205+3

CZYTAJ WIĘCEJ: Twierdza Startu wciąż się trzyma. Niespodzianki w Gnieźnie nie było Ogromne emocje w Dyneburgu. O losach meczu zadecydował ostatni wyścig ZOBACZ WIDEO: Smektała nie owija w bawełnę. Przyznaje, że sprzęt go niszczy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty