Żużel. Mecz zupełnie inny niż w Gnieźnie? Kolejarz ma chrapkę nie tylko na triumf

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko
WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko
zdjęcie autora artykułu

Przed nami rewanżowy pojedynek OK Kolejarz Opole - Ultrapur Start Gniezno. Rywalizacja toczyć się będzie już w sobotę (22 czerwca) od godz. 14:00. Zanosi się na interesujące widowisko.

Pierwszy pojedynek tych dwóch ekip doszedł do skutku 15 czerwca na torze w Gnieźnie. Tak naprawdę czerwono-czarni prowadzili od początku do końca. Zdarzały się jednak ciekawsze biegi, które pokazywały, że OK Kolejarz Opole jest w stanie nawiązywać walkę z wyżej notowanym Ultrapur Startem Gniezno.

Ostatecznie opolanie przegrali w pierwszej stolicy Polski 37:53. Po tym spotkaniu lider Kolejarza Robert Chmiel oczywiście nie był zadowolony z wyniku, jednak w kontekście rewanżu deklarował walkę nie tylko o zwycięstwo, ale i o bonus!

- Na pewno wynik nie jest przesądzony, jeśli chodzi o punkt bonusowy. Uważam, że u siebie jesteśmy w stanie to wygrać większą przewagą. Będziemy walczyć, żeby tak było - mówił w rozmowie ze sportzpazurem.pl.

Uczciwie trzeba ocenić, że gdyby Kolejarz pokonał czerwono-czarnych za trzy punkty, to mielibyśmy wręcz sensację. Taki scenariusz raczej jest mało prawdopodobny. Opolanie na pewno jednak mogą postawić mocne warunki. Możliwe, że to starcie będzie wyglądać zupełnie inaczej niż pierwsza konfrontacja tych dwóch ekip.

W szeregach Startu doszło do jednej zmiany względem pierwszego pojedynku z Kolejarzem. Kacpra Gomólskiego w awizowanym zestawieniu zastąpił Kevin Woelbert. Gnieźnianie na pewno udadzą się do Opola z myślą walki o zwycięstwo i wydaje się, że ich wygrana - po zaciętym meczu - to najbardziej prawdopodobny scenariusz.

Pojedynek Kolejarz - Start to zaległy mecz Krajowej Ligi Żużlowej w ramach piątej kolejki. Pierwotnie to spotkanie miało dojść do skutku 1 czerwca, ale wówczas przeszkodziła pogoda.

Awizowane składy:

Ultrapur Start Gniezno: 1. Hubert Łęgowik 2. Kevin Woelbert 3. Kevin Fajfer 4. Casper Henriksson 5. Sam Masters 6. Mikołaj Czapla 7. Patryk Budniak

OK Kolejarz Opole: 9. Mathias Thoernblom 10. Stanisław Melnyczuk 11. Lars Skupień 12. Emil Breum 13. Robert Chmiel 14. Jakub Fabisz 15. Oskar Stępień

Początek spotkania: 14:00 Sędzia: Tomasz Fiałkowski Komisarz toru: Krzysztof Okupski + praktykant Marcin Kozdraś Komisarz techniczny: Krzysztof Orzeł Wynik pierwszego spotkania: Start 53:37 Kolejarz

ZOBACZ WIDEO: Ostre opinie Mirosława Jabłońskiego. Były szef o jego zachowaniu

Czytaj także: > Upadł sensacyjny transfer Zmarzlika. "Nie odrzucił nas od razu"Buczkowski o awansie Abramczyk Polonii. "Daleka droga"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty