Żużel. Stal Gorzów wypożyczyła kolejnego zawodnika

WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Vllads Nagel (w białym)

Kolejny zawodnik z drużyny, która na co dzień rywalizuje w U24 Ekstralidze, spróbuje swoich sił w Krajowej Lidze Żużlowej. Tym razem padło na Villadsa Nagela, który został wypożyczony do Ultrapur Startu Gniezno.

Zawodnicy ebut.pl Stali Gorzów na brak jazdy narzekać nie mogą. Także ci, którzy na co dzień tworzą skład w U-24 Ekstralidze. Mimo wszystko działacze oraz sztab szkoleniowy klubu z województwa lubuskiego zapewnia im dodatkowe występy, by w ten sposób mogli się rozwijać i walczyć wkrótce o główny skład w Stali.

Wypożyczenie Mathiasa Pollestada do Polonii Piła było dla klubu z Grodu Staszica, jak i samego zawodnika, strzałem w dziesiątkę. Teraz podobnym krokiem podąży Villads Nagel, który trafił do Ultrapur Startu Gniezno i będzie mógł reprezentować barwy nowego zespołu w rozgrywkach Krajowej Ligi Żużlowej do końca sezonu.

17-latek w tym sezonie w rozgrywkach do 24. roku życia wystartował w 49 wyścigach, w których wywalczył 68 punktów i 14 bonusów. Takie liczby dają mu średnią biegową 1,673 i 39. miejsce w lidze. Niżej sklasyfikowani są m.in. Kajetan Kupiec, Nikodem Mikołajczyk, Piotr Świercz, czy Antoni Kawczyński.

Niewykluczone, że żużlowiec zadebiutowałby w barwach Ultrapur Startu już w sobotę, ale mecz podopiecznych Tomasza Fajfera w Tarnowie został odwołany z powodu niekorzystnych prognoz.