Żużel. Wychowanek Stali Gorzów wygrał w Opolu. Jest krok od zwycięstwa w Pucharze GKSŻ

WP SportoweFakty / Facebook.com / Igor Kordun #780  / Igor Kordun
WP SportoweFakty / Facebook.com / Igor Kordun #780 / Igor Kordun

Zwycięstwem Igora Korduna zakończyła się 8. runda Pucharu Ekstraligi w klasie 500R. Zawodnik Stali Gorzów wywalczył na opolskim owalu czternaście punktów i utrzymał prowadzenie w tabeli.

Tylko jedenastu zawodników stanęło do rywalizacji w ramach 8. rundy Pucharu GKSŻ 500R. Spowodowane to było absencjami: Dawida Cepielika, Maksymiliana Kabacińskiego, Piotra Reszki, Patryka Surowca oraz Arkadiusza Wąchały.

W efekcie wiele wyścigów odbywało się w niepełnej obsadzie, a bywały i sytuacje, że na tor wyjeżdżał tylko jeden zawodnik. Tak się stało między innymi w trzeciej gonitwie, kiedy to nieliczna grupa fanów zobaczyła wyłącznie Igora Korduna - triumfatora środowych zawodów w Opolu i zarazem lidera klasyfikacji generalnej.

Zawodnik Stali Gorzów wywalczył już w całym sezonie 107 punktów i na dwie rundy przed zakończeniem rozgrywek ma 14 oczek przewagi nad Pawłem Wyczyszczokiem i 28 nad Dawidem Cepielikiem.

W Opolu na podium stanęli również Nikodem Łuczak i Bartłomiej Kubica.

Kolejna runda 3 września w Krośnie.

Punktacja:
1. Igor Kordun (Stal Gorzów) - 14 (3,3,3,2,3)
2. Nikodem Łuczak (TŻ Ostrovia Ostrów) - 13+3 (3,3,3,2,2) - 1. miejsce w biegu dodatkowym
3. Bartłomiej Kubica (MS Śląsk Świętochłowice) - 13+2 - 2. miejsce w biegu dodatkowym
4. Paweł Wyczyszczok (ROW Rybnik) - 13+1 - 3. miejsce w biegu dodatkowym
5. Kacper Zieliński (Orzeł Łódź) - 12 (3,2,3,3,1)
6. Nikodem Leśnik (ROW Rybnik) - 9 (0,1,2,3,3)