Żużel. Zaskakująca decyzja Szczepaniaka. Znów może mieć problemy

WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Mateusz Szczepaniak
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Mateusz Szczepaniak

Ma za sobą przyzwoity sezon, ale wciąż nie podpisał kontraktu na kolejny. Mateusz Szczepaniak w tym okresie transferowym nie był skłonny do wielkich negocjacji, a obecnie nie ma nikogo, kto gotowy byłby wyłożyć pieniądze, których oczekuje zawodnik.

W tym artykule dowiesz się o:

W Metalkas 2. Ekstralidze wciąż bez kontraktu pozostaje około 20 seniorów i już teraz można być pewnym, że wielu z nich nie znajdzie pracodawcy w listopadowym oknie transferowym. Jednym z takich zawodników może być Mateusz Szczepaniak. Choć kilka klubów sondowało możliwość ściągnięcia żużlowca do siebie, to do tej pory pozostaje on nieugięty.

Z naszych informacji wynika, że 37-latek oczekuje za podpis na kontrakcie około 350 tysięcy złotych, a każdy punkt wycenia na około 3-4 tysiące złotych. To bardzo dużo, zważywszy na to, że obecnie w 2. Ekstralidze H.Skrzydlewska Orzeł Łódź kusi żużlowców zarobkami na poziomie 100 tysięcy złotych za podpis i 2-4 tysięcy za każdy zdobyty punkt.

Wiele jednak wskazuje na to, że niechęć do zejścia z wyznaczonej ceny to celowa zagrywka, która może zawodnikowi się bardzo opłacić. Doskonale zdaje on sobie sprawę, że być może pozostanie najlepszym dostępnym na rynku Polakiem. W minionym sezonie w barwach Polonii Bydgoszcz zdobywał średnio 1,929 pkt/bieg, a w klasyfikacji indywidualnej zajął 19. miejsce.

ZOBACZ WIDEO: Gollob odniósł się do zamieszania z dzikimi kartami. "Nie zawsze wszystko rozumiem"

Zainteresowani ściągnięciem Szczeaniaka byli działacze PSŻ Poznań, którzy szukali alternatywy dla Szymona Szlauderbacha, a niedawno także przedstawiciele Orła Łódź. W obu przypadkach problemem okazały się pieniądze.

Szczepaniak może liczyć na to, że w razie kontuzji jakiegoś polskiego zawodnika, dostanie w trakcie sezonu życiową szansę. Obecnie na rynku to właśnie on może być wyborem numer jeden. Problem jednak w tym, że konkurencja w walce o kontrakt będzie wyjątkowo duża, a nawet wśród Polaków rywalem może okazać się choćby Krzysztof Kasprzak.

I to może być największy problem Szczepaniaka. Zresztą zawodnik już miał podobną sytuację, gdy w 2023 roku podpisał kontrakt z Bayersystem GKM-em Grudziądz, ale jeszcze przed sezonem stracił miejsce w składzie na rzecz Gleba Czugunowa. Choć później dostał szansę od Polonii, to sezon zakończył ze średnią 1,565 pkt/bieg.

Teraz znów grozi mu niepewność i trudne wejście w sezon. Dodatkowo wiele wskazuje na to, że kluby obecnie podchodzą już znacznie racjonalniej do wydatków i raczej nie będą w stanie wydawać dużych pieniędzy na wzmocnienia w trakcie sezonu. Ich budżety i tak są już napięte, a działacze wciąż mają w pamięci przypadki Stali Gorzów i Unii Tarnów, które ledwo uratowały się przed upadkiem.

Komentarze (15)
avatar
Ktos 123
7.11.2024
Zgłoś do moderacji
4
1
Odpowiedz
Szczepan rok posiedzi w domu i na sezon 2026 zmądrzeje lub zakończy karierę 
avatar
.MK_ꓘM.
7.11.2024
Zgłoś do moderacji
6
0
Odpowiedz
Raczej Szczepan poczeka tak jak zrobił to Matej 'jakość kosztuje' Zagar... speedway to kontuzjogenny sport...więc ktoś mu zapłaci tyle ile będzie chciał ;) 
avatar
LUZAK21
7.11.2024
Zgłoś do moderacji
4
0
Odpowiedz
Fajny zawodnik dobrze się zapowiadał będąc jeszcze w elidze, niestety jego kariera wychowała i chłopak już lepszy nie będzie. No cóż te wymagania trochę wzięte z kapelusza bo za takie pieniądze Czytaj całość
avatar
mortalgdz
7.11.2024
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
Brać młodych do ligi a odpuścić sobie tych co liczą na kasę. Zrobić z drugiej ligi ligę juniorów i do u24 a resztę o klasę niżej . 
avatar
Radek.74
6.11.2024
Zgłoś do moderacji
4
0
Odpowiedz
Gościu do klubu w środku tabeli tej ligi. Powolny zjazd