Andrzej Marynowski urodził się 16 listopada 1955 roku. Często określany jest przez ekspertów jako zawodnik, który nie wykorzystał w pełni swojego potencjału. Karierę sportową rozpoczął w 1973 roku, a jego pierwszym trenerem był Bogdan Berliński.
Pod jego opieką systematycznie rozwijał swoje umiejętności, co sprawiło, że już w kolejnym roku zadebiutował na stałe w pierwszym składzie drużyny. Najczęściej startował w parze z bardziej doświadczonym Henrykiem Żyto, który po Berlińskim objął nad nim pieczę trenerską.
W 1977 roku Marynowski został powołany do młodzieżowej reprezentacji Polski. Jego dobre wyniki przyciągnęły uwagę selekcjonerów seniorskiej kadry narodowej. W tym samym roku odniósł sukces, wygrywając prestiżowy turniej z okazji 30-lecia KS Stal w Gorzowie oraz triumfując w zawodach międzynarodowych w Gnieźnie.
ZOBACZ WIDEO: Żużel. Magazyn PGE Ekstraligi. Goście: Janowski, Hampel i Cieślak
Mimo trzykrotnego udziału w finałach młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Polski nie udało mu się zdobyć medalu. Jednak w 1978 roku wywalczył trzecie miejsce w decydującym turnieju Srebrnego Kasku.
W tym samym sezonie wystartował również w zawodach o Złoty Kask, gdzie uplasował się na czwartej pozycji. Rok 1978 był dla niego szczególnie udany, gdyż odegrał kluczową rolę w zdobyciu przez Wybrzeże tytułu drużynowego wicemistrza Polski.
Do innych osiągnięć Marynowskiego należy dwukrotny udział w finałach indywidualnych mistrzostw Polski seniorów. W 1979 roku w Gorzowie zajął jedenaste miejsce, a w 1982 roku w Zielonej Górze uplasował się na dwunastej pozycji.
W latach 1978–1981 reprezentował Polskę w eliminacjach indywidualnych mistrzostw świata na długim torze, a w 1978 i 1980 roku startował na torach klasycznych. Występował również w meczach międzypaństwowych w barwach drużyny narodowej.
W 1984 roku wyemigrował do Niemiec, gdzie przyjął niemieckie obywatelstwo i zakończył karierę, startując w lidze w barwach MSC Brokstedt. Jako reprezentant RFN brał udział w eliminacjach indywidualnych mistrzostw świata w latach 1987–1989. W Niemczech prowadził działalność gospodarczą, zmienił imię na Andreas i z tym krajem związał swoją przyszłość.
Jako Andreas Marynowsky startował w latach 1987, 1988 i 1989, w eliminacjach indywidualnych mistrzostw świata w barwach Republiki Federalnej Niemiec.