Zielona Góra jako trzecia

Styczniowa OtoMoto Gala Sportu Żużlowego jest organizowana przez Polski Związek Motorowy już po raz czwarty. Pierwsza uroczystość podsumowująca sezon żużlowy w Polsce odbyła się w Ostrowie Wielkopolskim. Przez kolejne dwa lata najlepszych polskich żużlowców gościła Warszawa.

Po raz pierwszy Gala Sportu Żużlowego odbyła się w 2007 roku. - Na pomysł organizacji Gali wpadliśmy podczas jednego ze spotkań w Poznaniu. A dzięki determinacji działaczy z Ostrowa w marcu 2007 roku wspólnie go zrealizowaliśmy - wspomina Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego, jeden z inicjatorów organizacji Gali.

Pierwsza edycja wydarzenia zakończyła się sukcesem organizacyjnym i udanie zapoczątkowała tradycję, która na stałe wpisała się w kalendarz żużlowych imprez w Polsce. Warto zaznaczyć, że w grodzie nad Ołobokiem pojawili się: wszyscy członkowie żużlowej reprezentacji, działacze klubów żużlowych, sędziowie sportu żużlowego, a także dziennikarze mediów ogólnopolskich. Motywem przewodnim wydarzenia było wręczenie reprezentacyjnych nominacji, a także prezentacja największych żużlowych turniejów, które w sezonie 2007 miały odbyć się w Polsce. Imprezę swoim występem uświetniła grupa Big Cyc. - Dla wszystkich było to nowe doświadczenie. Warto jednak podkreślić, że goście bardzo pozytywnie wypowiadali się o organizacji całego przedsięwzięcia, które - jak się później okazało - zapoczątkowało nową tradycję w historii polskiego sportu żużlowego - wspomina Janusz Stefański - jeden organizatorów ówczesnej Gali. Dodajmy, że ostrowską Galę Sportu Żużlowego poprzedziło sympozjum pod hasłem "Dokąd zmierza polski sport żużlowy?".

Kolejne dwie edycje odbyły się w stolicy. W pamięci zapadła szczególnie ta ubiegłoroczna, która została zorganizowana ze sporym rozmachem. Pod wielkim wrażeniem imprezy był najlepszy polski żużlowiec, Tomasz Gollob. - Bardzo podobała mi się gala. Organizacyjnie wszystko stało na wysokim poziomie. Myślę, że jest to bardzo fajna impreza, która z jednej strony podsumowuje miniony rok, a z drugiej wybiega już w kolejny sezon. Z pewnością takie przedsięwzięcia promują sport żużlowy - podsumowywał krótko po zakończeniu imprezy najlepszy polsku żużlowiec. Podczas gali wyróżnienia otrzymali wszyscy medaliści imprez rangi Mistrzostw Świata i Europy oraz zwycięzcy krajowych zawodów o randze mistrzostw Polski. Warto podkreślić, że po raz kolejny było to nie tylko wydarzenie sportowe, ale także kulturalne. Na specjalnie przygotowanej scenie pojawiły się m.in. tancerki w profesjonalnym makijażu nocnym widocznym jedynie w świetle UV, które tańczyły do bębnów i muzyki orientalnej. Drugą atrakcją był natomiast występ kabaretu "Jurki". - Zawsze staramy się organizować imprezy, które cechuje ciekawa oprawa. Takie też było założenie w przypadku trzeciej edycji Gali Sportu Żużlowego. Pamiętam, że zgromadzeni goście świetnie bawili się przy okazji występu kabaretu "Jurki". Wielu zawodników przyznało, że występ tej grupy rozbawił ich do łez - wspomina Marek Kurzawa z firmy Prestige.

Dotychczasowe edycje pokazują, że organizacja uroczystego podsumowania sezonu ma sens. Impreza przyjęła się w polskim środowisku żużlowym, czego najlepszym dowodem jest zainteresowanie czwartą edycją tego przedsięwzięcia ze strony dziennikarzy. - Zainteresowanie jest naprawdę duże. Już pierwszego dnia, kiedy informacja o tegorocznej OtoMoto Gali Sportu Żużlowego ujrzała światło dzienne, napłynęło do nas kilkanaście wniosków akredytacyjnych od dziennikarzy z całej Polski. To tylko potwierdza, że mamy do czynienia z wydarzeniem, które zajmuje ważne miejsce w żużlowym kalendarzu - mówi rzecznik prasowy imprezy, Jarosław Galewski.

Przypomnijmy, że OtoMoto IV Gala Sportu Żużlowego odbędzie się 21 stycznia w Filharmonii Zielonogórskiej. Liczba wejściówek na imprezę, które można nabywać od wtorku w godzinach od 8:00 do 16:00 w siedzibie zielonogórskiego klubu, jest bardzo ograniczona. Kibice, którzy chcą zobaczyć najlepszych polskich żużlowców, muszą się więc pośpieszyć. Cena wejściówki to 40 zł. Dodajmy tylko, że organizatorami tego wydarzenia są: Polski Związek Motorowy, miasto Zielona Góra i firma Prestige.

Komentarze (0)