Uczestnicy Grand Prix Europy w Lesznie: Emil Sajfutdinov

Już w sobotę 24 kwietnia rozpocznie się pierwsza eliminacja cyklu Grand Prix 2010. Drugi rok w gronie najlepszej szesnastki globu wystartuje Rosjanin Emil Sajfutdinov.

Mirosław Lewandowski

Emil Sajfutdinov był największym zaskoczeniem zeszłorocznego cyklu Grand Prix. W swoim debiucie zajął bardzo wysokie trzecie miejsce i utarł nosa wszystkim, którzy skazywali go na walkę o utrzymanie w cyklu. Już w pierwszym turnieju w Czechach pokonał całą stawkę zawodników i dał sygnał do walki o najwyższe laury. Później jeszcze dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium. Emil mimo młodego wieku jest już niezwykle doświadczonym zawodnikiem, który wie, jak wygrywać. Poza jedną wpadką (bójka ze Scottem Nicholsem) dał się też poznać jako bardzo opanowany i trzeźwo myślący na torze zawodnik. Owal w Lesznie nie należy do jego ulubionych. W zeszłym roku zdobył "zaledwie" 9 punktów i nie awansował do finału. Jak będzie w tym roku?