KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Kamil Fleger i Marcel Szymko rezerwowymi w Gdańsku

Znani są zawodnicy, którzy będą rezerwowymi w Rundzie Kwalifikacyjnej Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, które odbędą się w Gdańsku. Są nimi przedstawiciele klubów z Rybnika oraz z Gdańska.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Pierwszym rezerwowym turnieju, który zostanie rozegrany 15 maja w Gdańsku będzie przedstawiciel RKM-u ROW Rybnik, urodzony 2 listopada 1990 roku Kamil Fleger. Żużlowiec ten wystąpił w finale krajowych eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów i miał tam sporo pecha. Po pierwszych dwóch zwycięstwach, dwukrotnie upadł na ostatnich pozycjach. W ostatnim wyścigu przyjechał drugi i dało mu to prawo startu w dodatkowym wyścigu, w którym przegrał z Adrianem Szewczykowskim i Sławomirem Musielakiem. W tym wyścigu nie dojechał do mety i ostatecznie dziewiątą pozycję (ośmiu pierwszych weszło do ćwierćfinałów). Dzikie karty dostali jednak dziesiąty w Gdańsku Dawid Lampart i Przemysław Pawlicki, który nie przebrnął przez półfinały.

Drugim z rezerwowych został dosyć nieoczekiwanie urodzony 2 marca 1992 roku wychowanek Lotosu Wybrzeże Gdańsk, Marcel Szymko. Żużlowiec ten w ubiegłym sezonie został wypożyczony do Speedway Polonii Piła, gdzie nabrał szlify ligowe. Aktualnie znajduje się w kadrze swojego macierzystego klubu. Patrząc na jego wyniki widać ogromny progres. W ubiegłym sezonie w zawodach młodzieżowych znajdował się w środku stawki, a w tym roku podopieczny Stanisława Chomskiego w dwóch turniejach Pomorskiej Ligi Młodzieżowej (z trzech rozegranych) zdobył miejsce na podium. Widać też duży postęp w jeździe młodszego z braci Szymko, który w przerwie pomiędzy sezonami zakupił sprzęt od samego Nickiego Pedersena. Obecność Marcela Szymko będzie nie lada gratką dla kibiców Wybrzeża. Sam żużlowiec nie uważa, że nominacja jest dla niego wielkim wydarzeniem. - Nie było to dla mnie zaskoczeniem, chociaż właściwie się nad tym nie zastanawiałem. Moim zdaniem to nic wielkiego. Po prostu jestem miejscowym zawodnikiem i dlatego jestem rezerwowym - skomentował Szymko. W ostatnich dwóch dekadach, klub z Gdańska nie wychował żadnego zawodnika, który walczyłby w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów, a teraz w eliminacji w Gdańsku znalazło się miejsce dla dwóch młodych wychowanków Wybrzeża. Pamiętajmy, że jednym z faworytów do awansu w gdańskim turnieju jest Damian Sperz.

Aktualna lista startowa:
1. Artur Mroczka (Polska)
2. Anton Rosen (Szwecja)
3. Adrian Szewczykowski (Polska)
4. Sam Masters (Australia)
5. Andriej Kobrin (Ukraina)
6. Artem Laguta (Rosja)
7. Michal Dudek (Czechy)
8. Eric Pudel (Niemcy)
9. Joe Haines (Wielka Brytania)
10. Tyson Nelson (Australia)
11. Serhij Borysenko (Ukraina)
12. Kalle Katajisto (Finlandia)
13. Damian Sperz (Polska)
14. Vadim Tarasenko (Rosja)
15. Kyle Hughes (Wielka Brytania)
16. Vaclav Milik (Czechy)
R1. Kamil Fleger (Polska)
R2. Marcel Szymko (Polska)

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×