Holdikom Ostrovia pozyskała młodego Rosjanina

Witalij Biełousow, niespełna 18-letni żużlowiec z Rosji został zakontraktowany na rundę finałową II ligi przez ŻKS Holdikom Ostrovię Ostrów Wielkopokski. Wychowanek Mega Łady Togliatti ma za sobą już kilka treningów na ostrowskim torze.

Dawid Bilski

Witalij Biełousow urodził się 31 października 1992 roku. W ubiegłym roku wywalczył srebrny medal Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Rosji do 19 lat. W rywalizacji rosyjskich młodzieżowców do 21 lat uplasował się na wysokiej, piątej pozycji. W bieżącym sezonie najlepszy występ zanotował przeciwko drużynie Saławatu. Reprezentując Mega Ładę Togliatti w czterech startach zdobył 10 punktów i 2 bonusy.

W piątek młody Rosjanin został zatwierdzony do startów w lidze polskiej przez Polski Związek Motorowy. Wcześniej odbył kilka treningów na torze w Ostrowie Wielkopolskim.