Gomólski zapisał się na kartach historii Startu

Trzecie miejsce Kacpra Gomólskiego w finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski w Toruniu to zarazem czwarty medal w historii zdobyty w tych zawodach przez reprezentanta Startu Gniezno.

Mateusz Klejborowski
Pierwszym zawodnikiem z Gniezna, który stanął na podium Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski był Eugeniusz Błaszak, który w 1975 roku na torze w Zielonej Górze zajął trzecie miejsce. Siedem lat później kolejny medal do dorobku Startu dołożył Wojciech Pankowski. Tym razem był to jednak krążek srebrnego koloru, który został wywalczony na torze w Opolu. W 1988 roku także srebrny medal, tyle że w Zielonej Górze, przypadł Tomaszowi Fajferowi. Co ciekawe, w zawodach tych na trzecim miejscu został sklasyfikowany kolejny z wychowanków gnieźnieńskiego klubu - Jacek Gomólski. Jednak jego medal nie jest zaliczany do ogólnego dorobku Startu, gdyż w tamtym sezonie występował on w barwach Polonii Bydgoszcz. Tym samym Kacper Gomólski jest dopiero czwartym zawodnikiem klubu z ul. Wrzesińskiej 25, który stanął na podium Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Jest jeszcze jedna ciekawa rzecz związana z występami gnieźnian w tym cyklu. Za każdym razem - bez względu na kolor medalu - kończyli oni rywalizację... z dwunastoma punktami.
K. Gomólski (pierwszy z prawej) z brązowym medalem MIMP. Czwartym w historii dla Startu / fot. Jakub Janecki