WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Runda Grand Prix w Nowej Zelandii w 2011 roku nie dojdzie do skutku

Kierownictwo Tauranga City Venues Limited (TCVL) zarządzające obiektem Baypark Speedway wydało oświadczenie informujące o porzuceniu planów organizacji rundy Grand Prix w Nowej Zelandii w przyszłym roku.
Zbigniew Sarwa
Zbigniew Sarwa

Z inicjatywą zaproszenia najlepszych zawodników świata w jeździe na żużlu wystąpiła Rada Miasta Tauranga na przełomie ostatniego roku. Uchwalono wówczas dodatkowe fundusze w wysokości 100 tys. dolarów nowozelandzkich, aby wesprzeć działania TCVL. Po ostatecznej analizie wymagań logistycznych i finansowych związanych z organizacją mistrzostw postanowiono nie obiegać się o zakup praw organizacyjnych.

- Całkowity koszt zobowiązań finansowych oraz wymuszone zmiany warunków obiektu do prezentacji speedwaya zgodnie z normami FIM mogłyby mieć istotny wpływ na zakłócenie normalnej egzystencji istniejących użytkowników. Obiekt organizuje przede wszystkim wyścigi samochodowe i mecze rugby. Wspólnie z Radą Miasta ciężko pracowaliśmy, aby runda Grand Prix zagościła w Nowej Zelandii. Otrzymaliśmy wielokrotnie dowody wsparcia także i od prywatnych partnerów, którzy obiecywali znaczącą pomoc. Szkoda, że rezultat naszych działań jest rozczarowujący dla zainteresowanych stron. Zdobyte doświadczenia w tym całym procesie negocjacji z pewnością pozwolą nam zabezpieczyć w przyszłości zawody rangi światowej odpowiadające profilowi naszego miasta, satysfakcjonujące naszą społeczność - stwierdził dyrektor TCVL Ervin McSweeney.

Nic dodać, nic ująć. Nie da się ukryć, że analiza finansowa całego przedsięwzięcia nie gwarantowała pozytywnego wyniku ekonomicznego. Miasto musi liczyć się z kosztami. Współpartner z pobliskiej Australii nie pojawił się na scenie do tej pory i wymagania IMG wyraźnie wzrosły.

W obecnych warunkach finansowych na świecie, przy nikłym zainteresowaniu publiczności żużel w wydaniu Grand Prix ma minimalne szanse, aby zaistnieć w Nowej Zelandii czy też Australii.

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (18):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • kibic poznania 0
  do kibica fan speedway-to nie jest w chinach tylko w japoni .ktoś to żle podpisał ale na pierwszy żut oka widać że to japonia
  Odpowiedz Zgłoś
 • semi 0
  A będzie SGP Australii chociaż???
  Odpowiedz Zgłoś
 • Jarek Ślęzak 0
  A z dzikusem miał jechać 52-letni Lary Ross...
  Odpowiedz Zgłoś
Pokaż więcej komentarzy (15)
Pokaż więcej komentarzy (18)
Pokaż więcej komentarzy (18)
Pokaż więcej komentarzy (18)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×