Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Pożar w warsztacie Charliego Gjedde

W sobotę wieczorem doszło do pożaru w głównym warsztacie Charliego Gjedde. Zawodnik wracając z meczu Newport Wasps z Redcar Bears informację o tym przykrym wydarzeniu otrzymał przez telefon.
Magdalena Skorupska
Magdalena Skorupska

W pożarze do którego doszło w sobotę wieczorem około godziny 21:30 Charlie Gjedde stracił większość swojego sprzętu oraz dokumenty. Spłonęły trzy kompletne motocykle, pięć silników, kevlar i wiele zapasowych części oraz szafki i narzędzia. Spaliła się także torba podróżna w której znajdowały się pieniądze oraz paszport. Straty oszacowano na około 60 tysięcy funtów. Same motocykle warte były ponad 15 tysięcy funtów.

W akcji gaśniczej brały udział trzy wozy strażackie. Z ogniem walczyło trzydziestu strażaków. Dogaszanie ognia i usuwanie skutków pożaru trwało aż do wczesnych godzin porannych w niedzielę. Miejsce uznano za bezpieczne dopiero po godzinie 11.00.

- Nie wierzyłem, że to mój garaż. Na początku myślałem, że to wydarzyło się w innym miejscu - wyznał na łamach Swindon Advertiser Gjedde. - Musiałem udać się do ambasady duńskiej w celu wyrobienia nowego paszportu - powiedział Duńczyk, któremu trudno jest w tej chwili określić kiedy uda mu się odbudować zniszczony warsztat. - Niektóre z tych części były zrobione specjalnie dla mnie więc nie można tego po prostu odkupić. Mam nadzieję, że ta sytuacja nie wpłynie na moje występy, ale bez większości sprzętu i miejsca na jego przygotowywanie kto wie.

Na szczęście nie cały sprzęt uległ zniszczeniu. Duńczykowi pozostało to, co miał w busie podczas powrotu z meczu Newport. Ocalały więc dwa motory, kevlar Newport, kask, gogle i inne niezbędne rzeczy. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane. Pomoc zawodnikowi broniącego w polskiej lidze barw Orła Łódź obiecał już między innymi menadżer obecnego klubu Gjedde Belle Vue Aces Chris Morton.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
www.swindonadvertiser.co.uk
Komentarze (12)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×