KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

W Bydgoszczy rozdane zostaną medale ligi nieprofesjonalnych

W niedzielę na torze bydgoskiej Polonii odbędzie się III runda Drużynowych Mistrzostw Polski Nieprofesjonalnych. W zawodach, rozgrywanych w formie trójmeczu, poza miejscowym Old Boys Speedway Club wystąpią także KS ROW Rybnik oraz AKŻ Huragan Zielona Góra. Po zakończeniu zawodów rozdane zostaną pierwsze w tym roku medale w rywalizacji nieprofesjonalnych.
Andrzej Matkowski
Andrzej Matkowski

Tegoroczne zmagania żużlowców nieprofesjonalnych przebiegają w wyjątkowo okrojonej formie. Do rozgrywek ligowych zgłosiły się jedynie trzy zespoły - Old Boys Speedway Club Bydgoszcz, KS ROW Rybnik i AKŻ Huragan Zielona Góra. To sprawiło, że spotkania przeprowadzane są w formie trójmeczów, po jednym na torze każdej ekipy. Po rozegraniu dwóch rund niepokonana jest drużyna z Rybnika, a bydgoszczanie dwukrotnie plasowali się na drugim miejscu. To sprawiło, że przed rozegraniem ostatniej rundy praktycznie została ustalona kolejność na podium. Tylko wyjątkowy zbieg okoliczności może zmienić tę sytuację.

Rybniczanie swoją dominację zawdzięczają przede wszystkim świetnej jeździe byłego zawodowego żużlowca Eugeniusza Skupienia. Bydgoscy kibice zapewne bacznie przyglądać się będą jego jeździe, wszak w przeszłości reprezentował barwy miejscowej Polonii. Drugim z liderów rybniczan jest Jacek Biskupek, który bardzo dobrze poczyna sobie w tegorocznych rozgrywkach. Obaj zawodnicy w dwóch dotychczasowych turniejach stracili solidarnie zaledwie po jednym punkcie! Zielonogórzanie mogą liczyć głównie na bardzo skutecznego Pawła Łukaszewskiego. Pozostali reprezentanci Winnego Grodu nie są już tak skuteczni, co sprawiło, że Huragan nie zdołał wywalczyć w tegorocznych zmaganiach żadnego punktu meczowego. W ekipie z Bydgoszczy skuteczni w tym roku są Sławomir Wesołowski i Mariusz Adrych. Dodatkowo od drugiej rundy barwy bydgoskiego zespołu zasilił Radosław Maciejewski. Ogromnym pechowcem okazał się Karol Adrych, który już w pierwszym swoim tegorocznym wyścigu upadł tak nieszczęśliwie, że dostał kontuzji nogi. Ma się pojawić na torze w najbliższą niedzielę, jednak jego postawa jest wielką niewiadomą.

Organizatorzy ostatniej rundy tegorocznych zmagań ligowych wśród nieprofesjonalnych, AKŻ Old Boys Speedway Club serdecznie zaprasza wszystkich kibiców na niedzielne zawody, które rozpoczną się o godzinie 15:00, a sędziować będzie Remigiusz Substyk. Do dyspozycji widzów będzie trybuna główna stadionu bydgoskiej Polonii, a wstęp na zawody jest bezpłatny.

Awizowane składy zespołów:

KS ROW Rybnik
1. Jacek Biskupek
2. Piotr Haranicz
3. Eugeniusz Skupień
4. Grzegorz Kęska
5.

AKŻ Huragan Zielona Góra
6. Tomasz Guzowski
7. Leszek Nowicki
8. Paweł Łukaszewski
9. Rafał Prokopiuk
10. Marek Zawalnik

AKŻ Old Boys Speedway Club Bydgoszcz
11. Radosław Maciejewski
12. Sławomir Wesołowski
13. Karol Adrych
14. Mariusz Adrych
15. Rafał Koszałka

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×