Na Charytatywnym Turnieju Hokejowym z udziałem żużlowców zebrano 16000 złotych

W niedzielę, 19 lutego w Hali Olivia w Gdańsku odbył się XI Charytatywny Turniej Hokejowy, w którym naprzeciw siebie stanęli księża, dziennikarze i żużlowcy. Celem była zbiórka pieniędzy na potrzeby Szpitala Dziecięcego w Gdańsku na ul. Polanki. Dodatkowo część funduszy została przekazana na Hospicjum Caritas w Sopocie.

W pierwszym hokejowym spotkaniu zespół mediów pokonał księży 5:1, jednak mimo wszystko wielotysięczna publiczność niemal bez ustanku dopingowała księży ze swoich parafii, jednak nie pomogło to nabrać im wiatru w żagle i przejąć inicjatywę w meczu. W pierwszej przerwie odbył się pokaz jazdy synchronicznej i figurowej przeprowadzony przez szkołę łyżwiarstwa "ICE SKATER", następnie na tafli odbył się konkurs dla publiczności, polegający na strzelaniu do pustej bramki z linii niebieskiej. Każdy uczestnik otrzymał upominek od Pomorskiej Spółki Gazownictwa. W drugim meczu naprzeciw siebie stanęli zawodnicy na co dzień jeżdżący po żużlu oraz media. Żużlowcy w okrojonym składzie nie byli w stanie zagrozić bramce drużyny mediów i nawiązać rywalizacji. Ten mecz zakończył się wynikiem 8:0. Po tym spotkaniu drużyna mediów była już pewna pierwszego miejsca w turnieju. Podczas drugiej przerwy kibice mogli podziwiać występy grupy "Infra Red Fire Show". Grupa ta wykonała 15 minutowy pokaz tańca z ogniem. Kibice z zapartym tchem obserwowali, jak artyści żonglują pochodniami albo sieją ogniem. O drugą lokatę walczyli księża z żużlowcami. Całe spotkanie było bardzo wyrównane i do końca nie było wiadome kto wygra rywalizację. Ostatecznie żużlowcy strzelili jedną bramkę więcej, ustanawiając wynik meczu na 3:2. Na trybunach oprócz 3000 widowni zasiedli znamienici goście z Patronem Honorowym Arcybiskupem Sławojem Leszkiem Głodziem na czele. W kuluarach można było zobaczyć również Dariusza Michalczewskiego - wielokrotnego Mistrza Świata w boksie oraz Leszka Blanika, Mistrza Olimpijskiego a obecnie Posła na Sejm Rzeczpospolitej. Najważniejszym celem tego turnieju była jednak pomoc dzieciom ze Szpitala Dziecięcego na ul. Polanki w Gdańsku oraz hospicjum Caritas w Sopocie. Oprócz biletów-cegiełek, można było za przysłowiową złotówkę zasmakować pysznej grochówki przygotowanej przez restaurację Mon Balzac z Gdańska oraz wziąć udział w loterii, w której każdy los był szczęśliwy. Utworzenie loterii było możliwe dzięki sponsorom takim jak: Energa, Kasy Kredytowe SKOK, Pomorska Spółka Gazownictwa, Amber Gold, które przekazały upominki na jej potrzeby. Cały dochód został przeznaczony na założony cel charytatywny. Podczas całego turnieju udało się zgromadzić kwotę ok. 16.000zł. Będzie ona z pewnością spożytkowana w sposób, który sprawi, że na twarzach dzieci zagości uśmiech i radość.

Przypomnijmy, że jednym z partonów medialnych turnieju był portal SportoweFakty.pl.