Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Piątek na Wyspach: Janowski i Ułamek startują w Brandonapolis

W piątek na Wyspach Brytyjskich odbędą się kolejne zawody, w których wystartują zawodnicy z Grand Prix. Tym razem będzie to [tag=29288]Turniej Brandonapolis[/tag] w Coventry, w obsadzie którego znalazło się też dwóch polskich żużlowców - mistrz świata juniorów [tag=6330]Maciej Janowski[/tag] oraz [tag=8369]Sebastian Ułamek[/tag].
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

Zarówno "Magic" jak i Ułamek będą się ścigać w tym roku w Elite League. Pierwszy z nich będzie przywdziewał plastron King's Lynn Stars, a drugi Birmingham Brummies. O zwycięstwo wydaje się jednak, że powinien powalczyć któryś z zawodników z Grand Prix. Świetnie obiekt na Brandon Stadium zna Chris Harris, a z pszczółką na plastronie w przeszłości ścigał się też m.in. mistrz świata Greg Hancock.

Zawodnicy z GP marcowe turnieje w Wielkiej Brytanii traktują przede wszystkim jako świetną okazję do treningu przed Grand Prix Nowej Zelandii w Auckland. W związku z tym niewykluczone, że któryś z niżej notowanych zawodników spłata im figla i wygra, tak jak Ben Barker w Ben Fund Bonanza. Portal SportoweFakty.pl przeprowadzi relację LIVE z turnieju Brandonapolis.

Ponadto w piątek odbędzie się jeszcze sparing z udziałem drużyn z Premier League, w którym Scunthorpe Scorpions podejmie Leicester Lions.

Lista startowa turnieju Brandonapolis: (nie został potwierdzony jeszcze jeden zawodnik)
Fredrik Lindgren (Szwecja)
Ben Barker (Wielka Brytania)
Ryan Fisher (USA)
Scott Nicholls (Wielka Brytania)
Nicki Pedersen (Dania)
Maciej Janowski (Polska)
Lee Richardson (Wielka Brytania)
Rory Schlein (Australia)
Linus Sundstroem (Szwecja)
Sebastian Ułamek (Polska)
Hans Andersen (Dania)
Greg Hancock (USA)
Edward Kennett (Wielka Brytania)
Kenni Larsen (Dania)
Chris Harris (Wielka Brytania)

Początek: godz. 21:00

Sparing Premier League: Scunthorpe Scorpions - Leicester Lions, godz. 20:30

Scunthorpe Scorpions: David Howe, Thomas Jorgensen, Josh Auty, Michael Palm Toft, Tero Aarnio, Tom Armstrong, Ashley Birks.

Leicester Lions: Lasse Bjerre, Simon Lambert, Kauko Nieminen, Jari Makinen, Magnus Karlsson, Jan Graversen, Simon Nielsen.

Na co w Brandonapolis będzie stać Macieja Janowskiego (kask czerwony) i Sebastiana Ułamka (żółty)? Na co w Brandonapolis będzie stać Macieja Janowskiego (kask czerwony) i Sebastiana Ułamka (żółty)?

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (8):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×