Sylwetki zawodników przed Memoriałem Alfreda Smoczyka: Piotr Protasiewicz

Już w sobotę o godzinie 15.00 rozpocznie się w Lesznie turniej poświęcony pamięci legendarnego Alfreda Smoczyka. W zawodach weźmie udział między innymi Piotr Protasiewicz.

W tym artykule dowiesz się o:

Piotr Protasiewicz jest wychowankiem zielonogórskiego klubu. Swój pierwszy spektakularny sukces odniósł w 1996 roku, kiedy został indywidualnym mistrzem świata juniorów. To osiągnięcie dało mu przepustkę do cyklu Grand Prix, w którym jednak nie odegrał kluczowej roli. Protasiewicz ma swoim koncie medale DMŚ i wywalczone w 1999 roku złoto IMP.

Ubiegły sezon był jednym z najlepszych w karierze Piotra Protasiewicza. Zawodnik Stelmet Falubazu sięgnął razem z drużyną po złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Był jednym z najlepszych zawodników w polskiej Ekstralidze (szóste miejsce na liście najskuteczniejszych ze średnią biegową 2,269). Bardzo udane były również występy indywidualne wychowanka zielonogórskiego klubu. Protasiewicz wywalczył awans do tegorocznego cyklu Grand Prix, z którego niestety musiał zrezygnować na rzecz występów w zielonogórskim klubie. Zdobył też brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Polski. Ostatni z wymienionych sukcesów odniósł na Stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie. Protasiewicz z pewnością należy do grona faworytów sobotniego turnieju.

W ubiegłorocznym Memoriale Alfreda Smoczyka PePe zajął 12. miejsce z dorobkiem zaledwie 6 punktów, czym bez wątpienia lekko zawiódł oczekiwania swoich fanów.