Przed GP Europy: Jarosław Hampel

Już w najbliższą sobotę o godzinie 19.00 w Lesznie rozegrana zostanie druga runda tegorocznego cyklu Grand Prix. Jednym z uczestników tych zawodów będzie Jarosław Hampel

Jan Gacek
Jan Gacek

Dwa minione sezony były najlepszymi w dotychczasowej karierze Jarosława Hampela. Zawodnik wywalczył srebrny i brązowy medal indywidualnych mistrzostw świata. Na swoim domowym torze w Lesznie z kompletem punktów wywalczył tytuł mistrza Polski. Kapitalną formę potwierdzał w rozgrywkach ligowych. W 2011 roku zarówno w Szwecji jak i w Polsce był najskuteczniejszym żużlowcem.

Hampel nie ukrywa, że w sezonie 2012 chciałby sięgnąć po tytuł najlepszego żużlowca świata. Czy mu się to uda? Wydaje się, że to właśnie ten zawodnik może przerwać dominację weteranów żużlowych torów w prestiżowym cyklu. W nowozelandzkim Auckland Jarosław Hampel zajął drugie miejsce ustępując w wielkim finale tylko Gregowi Hancockowi. Sobotnie zawody zostaną rozegrane na torze, który z pewnością będzie dawał żużlowcowi Unii Leszno spory handicap.

Ubiegłoroczne zmagania w Grand Prix Europy Hampel zaczął dość niefortunnie. Po trzech seriach startów miał w dorobku zaledwie 3 oczka. W kolejnych wyścigach radził już sobie zdecydowanie lepiej dzięki czemu ostatecznie zajął czwartą pozycję.